Cena psenice rod 2022

Ja se nadam da ove kise ovih dana ce popraviti stanje psenice. Retko ce negde biti rekordnih prinosa. Realno je da kod nas krenu sa cenom od 45 u zetvi. Medjutim za mesec dana ce vec biti 50+. U petak je kod nas za staru bilo 44 plus pdv. A u evropi na berzama je bilo za novu ponude od 436 eura po toni. Rusi nece izvoziti, ukrajna tesko da ce i pola da skine, indija ne dozvoljava izvoz, pa i argentina smanjuje izvoz, a u evropi zbog suse smanjuju prinose za 20-25%. Kad sve ovo sabere i oduzme odmah posle zetve eto cene od 50+ vrlo brzo.
 
Juče sam imao veliki peh i izgubio silne milione dinara na pšenici, a evo šta se desilo.
Obrađujem ja 100 ha zemlje. Pod pšenicom 50 ha puta 8 t puta 45 dinara, i dođem do 18.000.000,00 dinara, podelim sa 118 i eto 152.500,00 €.
U neko doba zazvoni sat, ja još bunovan, žena viče da ustajem, treba na posao ići ... I tako sam ja ostao bez silnih para, ej sudbino prokleta.
 
Juče sam imao veliki peh i izgubio silne milione dinara na pšenici, a evo šta se desilo.
Obrađujem ja 100 ha zemlje. Pod pšenicom 50 ha puta 8 t puta 45 dinara, i dođem do 18.000.000,00 dinara, podelim sa 118 i eto 152.500,00 €.
U neko doba zazvoni sat, ja još bunovan, žena viče da ustajem, treba na posao ići ... I tako sam ja ostao bez silnih para, ej sudbino prokleta.
Lupas kao otvoren prozor. I svaki dan tako. Drzi se malo teme ili cuti.
 
Ove godine moze da se desi scenario kao sa sojom ,da u zetvi bude najbolja cena,dok traje otkup i raspodela "plena",i da u kasnijim mesecima stagnira ili mozda i dodje do pada cene,usled moguce zabrane izvoza,i slicnog,mada bi bilo bolje da cena bude u uzlaznom trendu kasnije

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja se nadam da ove kise ovih dana ce popraviti stanje psenice. Retko ce negde biti rekordnih prinosa. Realno je da kod nas krenu sa cenom od 45 u zetvi. Medjutim za mesec dana ce vec biti 50+. U petak je kod nas za staru bilo 44 plus pdv. A u evropi na berzama je bilo za novu ponude od 436 eura po toni. Rusi nece izvoziti, ukrajna tesko da ce i pola da skine, indija ne dozvoljava izvoz, pa i argentina smanjuje izvoz, a u evropi zbog suse smanjuju prinose za 20-25%. Kad sve ovo sabere i oduzme odmah posle zetve eto cene od 50+ vrlo brzo.
matif je na 402 eura upravo, jednostavno pšenica je jako skupa i kupci čekaju nižu cijenu ako dođe do nje. stanje u indiji po opisanom bi trebalo biti kritično i ispada da bi oni trebali uvoziti pšenicu, no oni izvoze u manjim količinama i dalje iako su ''kao'' uveli zabranu izvoza. ostaje za vidjeti da možda ta suša kod njih i nije tako katastrofalna kao što se mislilo ili idu na soluciju neka zarade trgovci vlada odabrani ljudi pa neka pomre nekoliko desetaka tisuća ljudi ili stotine tisuća ljudi od gladi kod njih. 2003. ili 2004. su napravili sličnu stvar izvozili robu i na kraju su morali sami uvoziti jer su rasprodali što se rasprodati nije smjelo.
Kanzas je dobio kišu u Sad-u sad koliko će manje tamo roditi treba vidjeti. no čitajući Švabe ispada da svuda nije bajno pa ćemo vidjeti hoće biti cijena 35 40 50 dinara na čuvanju
 
Ja se nadam da ove kise ovih dana ce popraviti stanje psenice. Retko ce negde biti rekordnih prinosa. Realno je da kod nas krenu sa cenom od 45 u zetvi. Medjutim za mesec dana ce vec biti 50+. U petak je kod nas za staru bilo 44 plus pdv. A u evropi na berzama je bilo za novu ponude od 436 eura po toni. Rusi nece izvoziti, ukrajna tesko da ce i pola da skine, indija ne dozvoljava izvoz, pa i argentina smanjuje izvoz, a u evropi zbog suse smanjuju prinose za 20-25%. Kad sve ovo sabere i oduzme odmah posle zetve eto cene od 50+ vrlo brzo.
A mi smo tigar koji će imati ogromne viškove za izvoz zbog odličnog roda pšenice...
 
Pa rusi moraju i treba da izvoze. Kod ukrajinaca se to zakomplikovalo. Svi koji su izvozili do sada izvoziće i dalje ali manje, uz kontrolu da ostane dovoljno za njih. Znači rezerve će se povećati, a tržišnih viškova će biti manje i nedovoljno za sve.
 
To je sve o tom potom moze cijena ici i dolje evo sad je na 392 matif. Realno sam za visu cijenu ali to nitko u svijetu nemoze znati. Kad prodje zetva u indiji sa objektivnim podacima koji ce izaci u 9. Mjesecu valjda onda cemo biti pametniji
 
Sto ?,u ovoj drzavi me to ne bi iznenadilo uopste ....ima mi ovde po vukojebinama sa 3-4t/ha da zaradimo ove godine samo tako.
 
Procitao je vest od 1 februara... hahahahhahaah izlazi na guglu

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh