Cena psenice rod 2014.g

Da li znate nekog ko trenutno otkupljuje psenicu, u pitanju je kucni lager?
 
Da , toliko izadje 26 din, da imam mogao bih 1000tone prodati... u jesen pred setvu sam prodao 20 tona po 20centi, ai nadao se vecoj ceni za ove 10 t ali nista 1.5 cent.
 
Da , toliko izadje 26 din, da imam mogao bih 1000tone prodati... u jesen pred setvu sam prodao 20 tona po 20centi, ai nadao se vecoj ceni za ove 10 t ali nista 1.5 cent.

Hteo si da napises 21,5 :) Pa koja je cena brasna i hleba kod vas kad psenica ima takvu cenu? I gde ide ta psenice jel se preradjuje kod vas ili ide dalje van?
Po toj logici mislim da bi se isplatilo da se natovari sleper i da se otera dole,mada ne znam koja je procedura na "granici"?
 
To je dobra cena, u dinarima skoro 26 din kg. Jel to cena kojom se trguje dole?

- - - - - - - - - -

Kod mene mlin Makovica placa 19din, ako je gazdinstvo registrovano, ako nije valjda odbijaju 8% ili 10% tj po njihovom ne placaju ti pdv.
Oko 85-90000 din su meni trazili prosle godine za prevoz do dole e sad i to zavisi dokle.Oduzmes 3,5-4 din/kg za prevoz i dodjes opet na istu cenu.Doduse imao sam ja kupca koji je iz Crne Trave poslao prazan kamion do mene po psenicu i izvezao je u Albaniju...Za sve postoji racunica.::novac:: Sad vidim da ti dobijas 19 din za tebe je ipak drugacija racunica.

- - - - - - - - - -

Inace kod mene u Beceju najavljeno snizavanje cene psenice koja se nalazi na lageru mlina Senta.Drzava pusta iz robnih rezervi pozajmice mlinama do zetve tako da se moze zaboraviti na neki skok cene psenice.
 
Kosovar koji dolazi kod nas i vuče kukuruz za Albaniju kaže da ga prevoz izađe 600-650 eura zavisi jel ide preko CG i KiM. Ima 12 kamiona i potrebu za 500 t mesečno .
 
Hteo si da napises 21,5 :) Pa koja je cena brasna i hleba kod vas kad psenica ima takvu cenu? I gde ide ta psenice jel se preradjuje kod vas ili ide dalje van?
Po toj logici mislim da bi se isplatilo da se natovari sleper i da se otera dole,mada ne znam koja je procedura na "granici"?

Da 21.5 cent. brasno je 32 e 100kg a hleb 35 din. psenica ostaje na kosovo, nemamo mi toliko zaliha da prehranimo kosovo, mnogo naroda a malo hektara. da se dovuce sleper bas kao sto kaze bojcetic je dosta skupo, ima tu carine, prevoza, cena usloga, izadjes na isto. ja sam dragana rajic naseg clana sa foruma povezao sa jednim sto otkupljuje ali nisu mogli nikako cenu da dogovore. to bi se isplatilo nekom ko ima svoj kamion i da tera sam. inace psenica je 21.5cent a akukuruz 18centi.

- - - - - - - - - -

Ako neko ima racuna da dotera na tu cenu ja ga mogu povezati sa ovim da preuzme robu.
 
Danas prodao MITSIDESPOINT Sr.Mitrovica sa bonifikacijom me izaslo 22,05 pare sutra prekosutra,nisam mogao cekati trebaju pare za vestak.
 
Da 21.5 cent. brasno je 32 e 100kg a hleb 35 din. psenica ostaje na kosovo, nemamo mi toliko zaliha da prehranimo kosovo, mnogo naroda a malo hektara. da se dovuce sleper bas kao sto kaze bojcetic je dosta skupo, ima tu carine, prevoza, cena usloga, izadjes na isto. ja sam dragana rajic naseg clana sa foruma povezao sa jednim sto otkupljuje ali nisu mogli nikako cenu da dogovore. to bi se isplatilo nekom ko ima svoj kamion i da tera sam. inace psenica je 21.5cent a akukuruz 18centi.

- - - - - - - - - -

Ako neko ima racuna da dotera na tu cenu ja ga mogu povezati sa ovim da preuzme robu.

I ovo bi se tesko isplatilo. Kamion koji je kadar za ovaj posao je prilicno skup. Bez pretovara nema racuna, a sa pretovarom se rizikuje policija itd. Probali su to kod mene i posle 2-3 ture batalili.
 
Ja nisam upoznat sa pricom, ne znam kako ide i sta, znam da ovde pricaju Albanci da ih prevoz, carina i troskovi kostaju 5 centi po kg.
 
9.%2002.%20CENE%20ZITARICA.jpg


- - - - - - - - - -

Cena na berzi raste,za sada 22,5 bez PDV
moja greska 22,3+PDV
 
Ne bih se slozila sa konstatacijom da cena psenice raste jer trenutno imamo ponude od 21.4-22.00 bez realizacije, a pri tom su ponude velike...
 
Ja bih bio prezadovoljan kada bih za svoju pseincu dobio 21-22 dinara. Ali to je samo pusta zelja za moj kraj....
 
Nazad
Vrh