Cena psenice 2017. godine

- cena kod nas je uslovljena cenom na svetskoj berzi
- posle ovih kisa znatno ce se popraviti stanje sto se tice prinosa samnim tim cena ide na dole
- bezobrazluk i alavost nasih velikih igraca koji manipulisu sa bilansima psenice u nasoj zemlji
- ne planiram zaradu od psenice,radim je iskkljucivo zbog plodoreda
- sta je realna cena, u sezonii gde je velika vecina psenica sejana u krajnjem agroroku ili van agroroka??
- niko nece nadoknaditi smanjenje prinosa jer se sejalo ceo novembar pa cak neki optimisti i u decembru !!!
- moja procena max 18 din u zetvi
 
- cena kod nas je uslovljena cenom na svetskoj berzi
- posle ovih kisa znatno ce se popraviti stanje sto se tice prinosa samnim tim cena ide na dole
- bezobrazluk i alavost nasih velikih igraca koji manipulisu sa bilansima psenice u nasoj zemlji
- ne planiram zaradu od psenice,radim je iskkljucivo zbog plodoreda
- sta je realna cena, u sezonii gde je velika vecina psenica sejana u krajnjem agroroku ili van agroroka??
- niko nece nadoknaditi smanjenje prinosa jer se sejalo ceo novembar pa cak neki optimisti i u decembru !!!
- moja procena max 18 din u zetvi
Pogledaj cenu soje i rod prosle godine,nije sve po "pravilu" uvek.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Dzabe cene ako nema dobrog roda,u istim situacijama cemo biti kao prosle godine dobar rod a mala cena a ove godine slablji rod ali cena veca za par dinara
 
Ne ocekujem nista, odmah ce poceti , te dobar rod u Rusiji i Americi, te svetske zalihe na maximumu, te ovo , te ono.........
 
žetva je za manje od dva meseca
sad je cena 17,2...17,5
svi koji veruju da će za dva meseca biti 20 imaju priliku da dobro zarade...
 
Vidićemo koliko će biti za četiri meseca, hoštapleri se nadaju da će je otkupiti u žetvi. Ove godine će to biti jako mala količina kome treba para bolje da uzmu kredit od banke na 6 meseci nego da prodaju u žetvi ispod proizvodne cene.
 
Kada je manji rod a losa cena onda se desi da ko moze ostavi ga u svoje skladiste i ceka cenu a ona vrlo brzo poraste i otkupljivaci ako hoce da rade podignu cenu vec krajem avgusta pocetkom septembra,ovo pricam iz licnog iskustva nista napamet ili da sam cuo od nekog.Misljenja sam da je cena oko 20 dinara sasvim solidna,psenicu proslog roda sam prodao pre dva meseca po 19 dinara,ako bude u zetvi 20 nisam siguran da cu cuvati na lageru ove godine...
 
Mozda ce biti 18 u Zetvi, mozda. Postoji sansa da za nekih 6-7meseci cena bude preko 20dinara jer je to realnost.Ja nisam video psenicu ni na ovom forumu a ni u krugu od 100km koja obecava 6-7t h Neznam kakva je situacija u Vojvodini ali mislim da nije idealno druga stvar je to sto je manje posejano.Kod nas ce ovo biti prva godina u kojoj necu imati mozda 5t h a 90% su prinosi oko 2tone. to se sada vec vidi. Verujem da ce drzava pokusati da otme ovo malo psenice po nekoj najnizoj ceni jer ko mora on ce prodati a za kasnije je izvestan skok cene.Za sada nema nikakve cene.
 
Mozda ce biti 18 u Zetvi, mozda. Postoji sansa da za nekih 6-7meseci cena bude preko 20dinara jer je to realnost.Ja nisam video psenicu ni na ovom forumu a ni u krugu od 100km koja obecava 6-7t h Neznam kakva je situacija u Vojvodini ali mislim da nije idealno druga stvar je to sto je manje posejano.Kod nas ce ovo biti prva godina u kojoj necu imati mozda 5t h a 90% su prinosi oko 2tone. to se sada vec vidi. Verujem da ce drzava pokusati da otme ovo malo psenice po nekoj najnizoj ceni jer ko mora on ce prodati a za kasnije je izvestan skok cene.Za sada nema nikakve cene.
Komso meni psenice izgledaju bolje nego prosle godine(a prosle je prosek bio malo nizi od 7,5t/ha),imam malo losijih na parcelama koje su prve godine u zakup,ali se nadam da bude preko 6t/ha u proseku
 
Komso meni psenice izgledaju bolje nego prosle godine(a prosle je prosek bio malo nizi od 7,5t/ha),imam malo losijih na parcelama koje su prve godine u zakup,ali se nadam da bude preko 6t/ha u proseku
Svaka cast, daj boze da ima i 10t ja sam izneo svoje vidjenje situacije.Bice vrhunskih prinosa sigurno ali nece biti vrhunskog proseka.Tacno je da se kod nas losije radi psenica ali je nemoguce da od 1000 hektara koliko sam sigurno video u poslednje vreme nema puno dobrih psenica. Mislim da su losije psenice u proseku i da bi trebala da bude bolja cena.
 
Nazad
Vrh