Cena psenice 2016

Pa ti si napisao da nije do firme koja odkupljuje nego do onoga kome je psenica krajnje isporucena. Drugo. Ako si javno napisao nacin trgovine onda istrpi i kritike i savete ljudi koji su malo vise toga preturili preko glave. Meni je sve jedno za koliko ces se ti sekirati.
 
Пошто си зелен у овом послу опрашта ти се то што не знаш шта је Тел Кел.

Dobro, da si se i ti nasao stalno da se pravis pametan.
Ja vrlo dobro znam sta je tel kel.

Ali vi ocigledno ne poznajete moj kraj i probleme sa otkupom i placanjima, zato cu vam lepo objasniti jos da ne kazete da se ljutim. Kod nas psenicu ostali placaju 15,5-16 dinara, pare ne bas tako brzo. Kukuruz nisu otkupljivali kada sam ga skidao, nego tek kasnije i placali ga 14 dinara na tel-kel, a ja sam ga prodao po 15,97 u prosek, isto tel-kel. A vi sada vidite da li je bolje da precutim ili da se bunim i svadjam. I onda lepo da mi kazu, e znas sta, prodaj ti psenicu nekom drugom.
E, kada biste vi bili u takvoj poziciji, onda bi mogli da mi delite savete i kritike.
Ali kod vas deset otkupljivaca pa onda birate kome ce te dati.
Sta mislite kada bih ja imao deset otkupljivaca u krugu od 50km, a imao sam ove godine skoro 500t zitarica. Da li bi jurio ja njih ili oni mene?

A jasno i prosto sam samo pitao da li je nekada nekom odbijeno 0,4% za troskove analize.
 
Немам ја шта да се правим паметан,тебе су веслали не мене..Ако је тако стање тебе та фирма не схвата уопште озбиљно.Кад већ имаш 50 вагона житарица онда си озбиљан кооперант а не неко кога жицају за 70е а није договорено тако..Значи тако си се поставио,и можеш очекивати да ће те и даље веслати..А заборављаш да њима треба роба да би радили,а ти ако не даш ту робу онда могу да га сисају.
 
Tel kel roba je tel kel. Kupac pre utovara proveri robu da li mu odgovara ili ne. Ako mu odgovara izmerimo kile i x cena, toliko plati. Analiza, bla bla, truc truc, onda se ne zove tel kel, vec prijem kvalitativni po nekim dogovorenim parametrima.
 
Dobro, da si se i ti nasao stalno da se pravis pametan.
Ja vrlo dobro znam sta je tel kel.

Ali vi ocigledno ne poznajete moj kraj i probleme sa otkupom i placanjima, zato cu vam lepo objasniti jos da ne kazete da se ljutim. Kod nas psenicu ostali placaju 15,5-16 dinara, pare ne bas tako brzo. Kukuruz nisu otkupljivali kada sam ga skidao, nego tek kasnije i placali ga 14 dinara na tel-kel, a ja sam ga prodao po 15,97 u prosek, isto tel-kel. A vi sada vidite da li je bolje da precutim ili da se bunim i svadjam. I onda lepo da mi kazu, e znas sta, prodaj ti psenicu nekom drugom.
E, kada biste vi bili u takvoj poziciji, onda bi mogli da mi delite savete i kritike.
Ali kod vas deset otkupljivaca pa onda birate kome ce te dati.
Sta mislite kada bih ja imao deset otkupljivaca u krugu od 50km, a imao sam ove godine skoro 500t zitarica. Da li bi jurio ja njih ili oni mene?

A jasno i prosto sam samo pitao da li je nekada nekom odbijeno 0,4% za troskove analize.
Kod nas su pre desetak godina odbijali od 0,2-0,5 za analizu,kako koja roba,mislim da je na obračunu pisalo jugoinspekt-troskovi analize a ko je to stvarno uzimao,ko zna.To je trajalo 3-4 sezone pa su onda prestali.
 
Ja sam vam rekao sta sam imao i da je kod nas u kraju problem sa otkupljivacima i da nekima ne daju pare i po godinu dana.
I ne daj boze nikom od vas da imate takve probleme.

Ponavljam vrlo dobro znam kako se prodaje tel kel, ali moram u nekim stvarima da precutim, kako ne bih izgubio i ovo malo kupaca sto palcaju u normalnom vremenskom periodu. Ja ne znam sta vam tu nije jasno, po treci put ponavljam. Znaci jednostavno moram da precutim, zbog problema sa paritetom i malim brojem otkupljivaca. Ima dva mlina u krugu od 100km, a i oni su bas malog kapaciteta.

@Putine Ne znas o cemu pricas, ja sam 250km od Beograda, mozes li da zamislis pored koliko psenice prodju ti kamioni dok stignu kod mene, a ovaj sada kamion ide u Vojvodinu.
Stavljao sam robu i po berzama, ali je problem paritet. Svima je daleko. A zvao sam samo ove godine njih 15, a radim samo sa tri firme. Pa ti vidi kakva je situacija.

Iskljucujem se iz dalje rasprave, da ne bih dalje pravio off. I da bez veze ne pravim Kosuticu i Maticu posla oko brisanja postova. Kojima se ujedno i izvinjavam na off.
 
MK ima na svakom njihovom prijemnom mestu tu stavku za analizu ...
Mogu da izmisle bilo koji naziv, sam da što više pokradu, jer im se može...
 
Ja sam vam rekao sta sam imao i da je kod nas u kraju problem sa otkupljivacima i da nekima ne daju pare i po godinu dana.
I ne daj boze nikom od vas da imate takve probleme.

Ponavljam vrlo dobro znam kako se prodaje tel kel, ali moram u nekim stvarima da precutim, kako ne bih izgubio i ovo malo kupaca sto palcaju u normalnom vremenskom periodu. Ja ne znam sta vam tu nije jasno, po treci put ponavljam. Znaci jednostavno moram da precutim, zbog problema sa paritetom i malim brojem otkupljivaca. Ima dva mlina u krugu od 100km, a i oni su bas malog kapaciteta.

@Putine Ne znas o cemu pricas, ja sam 250km od Beograda, mozes li da zamislis pored koliko psenice prodju ti kamioni dok stignu kod mene, a ovaj sada kamion ide u Vojvodinu.
Stavljao sam robu i po berzama, ali je problem paritet. Svima je daleko. A zvao sam samo ove godine njih 15, a radim samo sa tri firme. Pa ti vidi kakva je situacija.

Iskljucujem se iz dalje rasprave, da ne bih dalje pravio off. I da bez veze ne pravim Kosuticu i Maticu posla oko brisanja postova. Kojima se ujedno i izvinjavam na off.
Manjevicu dzabe mlatis praznu slamu,mislis da neko zna kako Srbija izgleda u sirem krugu,svi to misle da je kao kod njih,otkupno mesto 20km od kuce i da ima jos 5 ili 10 njih u ponudi.I kod mene je slicno gledano sa ove Cerske strane ali sva sreca da je Macva pred nosom pa ima varijanti i otkupnih mesta,da nije toga bilo bi kao i kod tebe.
 
Jbg uvek to tako bilo,samo je on sa tom kolicinom mogao kako hoce,po tu robu ako je iole kvalitetna bi doslo dosta mlinara,sa dobrom ili ti boljom cenom nego sto je dobio i naravno tel-kel.
 
Dal mislis da nisam pitao? Pa nece iz Pozarevca da dodju, a kamoli dalje.

A zaboravio sam da napisem da je cena bez PDV-a. Pisao sam ranije kada sam prodavao, cene bez PDV-a, pa sam sada slucajno izostavio, tek se sada setio.
 
MITSIDES POINT spustio cenu pre nove godine na 16,95 sa PDV.
Dali cekati jos za cenu ili prodavati
 
Verovatno im trenutno netreba, jos ako imaju robe na lageru uvek ima neko kome trebaju pare.
 
Nazad
Vrh