Cena pšenice rod 2024

Firma koja je izasla 22din sa 10%pdv, skinula je cenu na 20din
 
U firmi gde radim se ne sipa zajedno nego se odvaja po proteinu.Imaju tri usipna koša i u zavisnosti od kvaliteta pšenice šalju na određeni usipni koš.Inače tamo gde ja predajem se još uvek meri samo vlaga i hektolitar tako da još uvek neću sigurno gledati da sejem neku kvalitetniju pšenicu.
Ne govorim o skladistu, ja govorim o mlinu.
 
Код нас на једном откупном месту пшенице са добрим протеином су издвајали са стране. Ове су ишле у силосе, а те боље су лагеровали у хангар. Колега је имао собред 81хл и 15%протеина једино је принос изостао свега 3000кг/кј
 
Moj otkupljivac ima celije i u zavisnosti od proteina i glutena rasporedjuje po celijama. Spirale brzo vuku pa nema cekanja... Ove godine je napravio i podno skladiste pa ko kipuje ide u podno ako ima dobar protein. Inace protein mere od uzorka iz prikolice bez odbitka primesa.
 
Zadnjih par godina ako ti je vlaga ok ispod 13 kod nas nema drugih odbitaka, hetolitar protein i primese su uvek u jusu...
 
Код нас на једном откупном месту пшенице са добрим протеином су издвајали са стране. Ове су ишле у силосе, а те боље су лагеровали у хангар. Колега је имао собред 81хл и 15%протеина једино је принос изостао свега 3000кг/кј
Mora da si pobrkao nešto. Sobred je stočna pšenica. Kvalitet nikakav. Hektolitar oko 70. Proteini 10-11...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Za hektolitar još i nekako. Ali protein 15 to mi je neverovatno...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Ja sam imao 13,3 protein ali prinos tuga
Tamo gde mi je prinos dobar tu sam imao 11-12%protein
 
Nazad
Vrh