Cena pšenice rod 2023

Slušam juče na tv nekog našeg stručnjaka da su rusi objavili da im je cena koštanja pšenice oko 11 a kukuruza oko 12 din/kg. Tamo su sigurno veštak i gorivo dosta jeftiniji, tako da ovo ima smisla.
 
Ja ne znam sta se desava na produktnoj berzi i kako oni funkcionišu, prometa robe nema a cena se menja u ovom slučaju skace, pratim Matif kukuruz i psenica u ozbiljnom padu, sta nam je sa Agroservisom zakucao na 15 avgust nema informacija
 
Danas jr na otkupnom mestu i selu nekih 5 šlepela makedonskih registracija tovarilo pšenicu. Po kojim uslovima ne znam, ali eto prometa ima.
 
Kod nas ima jedna zadruga,cesto dolaze kamioni,bude ih po 10ak dnevno. Na kamionima pise Fineti,nisam siguran ali mislim da je Kosovo u pitanju.
 
Bolje da smo je u zetvi prodali....lager ide i samo gubimo na njoj.Nesto nisam optimistican oko njene cene ,stoji mi i soja na lageru,samo bez odbitaka,i kontam kad se prodaje, bolje da se resim psenice nego soje....
 
Citam na berzi ide psenica i do 24 plus pdv, a na silosima placaju 20,5 do 21 sa pdv. Bas velika razlika...
 
Nazad
Vrh