Cena pšenice rod 2021

Tema je cena pšenice, a svako ovde zna ko je doneo odluku da se zabrani njen izvoz i kako će to uticati na cenu.
Na cenu više nema uticaj tržište već politika.
Takodje nisam politički svrstan.
Na žalost, većina kandidata su kupljeni ili bez ikakvih šansi.
I ja ne podnosim ridjeg, ali se mora glasati za onog koji ima bar nekakvu šansu.
 
Sad je veliki vodja izjavio da ce zabraniti izvoz psenice za dan dva, jel to znaci da kod nas vise nece rasti cijena bez obzira sta se desavalo na svetskoj berzi?
Sad se ja pitam kako ovaj lik nista nije preduzeo po pitanju cene vestackih gnojiva i dizela da bi poljoprivrednici mogli ispratit proljetnu setvu i koliko toliko prihraniti psenicu.
O cemu se ovde radi pitam se?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Sad je veliki vodja izjavio da ce zabraniti izvoz psenice za dan dva, jel to znaci da kod nas vise nece rasti cijena bez obzira sta se desavalo na svetskoj berzi?
Sad se ja pitam kako ovaj lik nista nije preduzeo po pitanju cene vestackih gnojiva i dizela da bi poljoprivrednici mogli ispratit proljetnu setvu i koliko toliko prihraniti psenicu.
O cemu se ovde radi pitam se?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Radi se o tome da se sirotinja raja mora nahraniti jeftinim hlebom i kiflom, jeftinim mesom i dzabe mlekom. Porezi, pdv, akcize se moraju klepati da bi se isplatile zarade ogromnom drzavnom aparatu. Od svega ovoga neko mora da naj.....be i dobije po usima, a to je uvek seljak. Sigurno nece dizati cene hleba i spustati plate pred izbore....
 
Cena danas 34 sa sve pdv. Lager 1% mesecno + fumigacija 1 ili 2x mislim da je takodje 1%. Trebalo bi da je cena "java" - po meni -, ali na terenu je tako kako je.
 
Raca (Vojvodina). Bivsi MK. Ima tu jos sto sta... Ne mozes "dobiti" gazdu... 2 posrednika... Magacioner zove agronoma... Agronom gazdu... (U prethodnom postu greska u kucanju... "jaca"...).

Danasnju cenu ne znam.
 
Danas otisla psenica po 34 sa pdv. Bilo malo natezanja jer mi rekli 33 a ja im kazem i pokazem poruku od ponedeljka gde pise :mogu da ti zavrsim po 34: i na kraju tako i bilo. Bez ikakvih odbitaka sto ovde pisete na lager fumigaciju i ostalo. Ali izgleda da ce cena svakim danom padati. Jer nemaju kome da je prodaju kao i brasno.
 
Jel DPS ne kupuje uopšte?Nisu se ni ovi pretrgli s cenom s obzirom na cenu na berzi ali kad znam da su do pre neki dan plaćali 30din pomislio sam bolje da se ne kockam više.
 
Komšo, od iduće godine, tvoja vaga, tvoji silosi, tvoja fumigacija... Bog da te veseli.
 
Nazad
Vrh