Cena pšenice rod 2019

Psenica ce startovati sa proslogodisnjom cenom uvećanom za 0,8 din-1,5 din.Sta ce posle biti to cemo videti.Danas me startovalo dva otkupljivaca za repicu.Nemaju nista konkretno ali će sigurno biti bolji od konkurencije!
 
Danas cuo da na zeleno ide 16 plus pdv.

Iii jel neko potpisao na tu cenu?ne verujem

Kod nas u jedno selo dosta njih unistavaju psenicu pojavila im se ona bolest sto prenose cikade u jesen.najbolja psenica im je bila jesenas a sad zali boze,ne daj boze nikome.
 
Od pre par dana cena na berzi 24.
Uobičajeno je da nova žetva snižava cenu.
Koliko, imajući u vidu jesenju i zimsku sušu i potop u proleće.
Da li je sadašnje stanje pšenice toliko loše da može značajnije uticati na otkupnu cenu jun-jul-avgust-septembar-.....decembar?
Zašto se sada plaća 24 kada će je za mesec dana biti na volju ?
Ili neće.
U žetvi cena ne može biti ni blizu predžetvene. O čemu se onda radi ? O očekivanju jako slabe žetve koja će izazvati veliku cenu jenuar-mart 2020 ?
 
Mozda 10% njih ce imati psenicu na lageru Mart-a 2020-te....nije lako izdrzati do tada ,kukuruz je druga prica,ali psenica...ipak su to prve pare.
 
Kosenje psenice se blizi a zelje da cena po kilogramu bude 22 din i cestitke da nekom rodi 4000 tone po KJ izostaju. Sta se to desava
 
Mišljenja sam da ispod 20 din u žetvi neće biti. Sa svih strana čujem priče da po silosima i magacinima nema pšenice. Ni dobre ni loše. A isto tako kažu da je potražnja baš velika. A čini mi se da kad budu čuli da je negde pao prvi otkos i kad budu saznali kakav je prino tek tada će izaći sa nekom cenom. A kojom videćemo svi.
 
ne bojte se uvesce iz cernobila !! i bice price da u okuzenju i susednim drzavama dobro rodilo!!nece biti cena preko 18din 100%!!
 
Mišljenja sam da ispod 20 din u žetvi neće biti. Sa svih strana čujem priče da po silosima i magacinima nema pšenice. Ni dobre ni loše. A isto tako kažu da je potražnja baš velika. A čini mi se da kad budu čuli da je negde pao prvi otkos i kad budu saznali kakav je prino tek tada će izaći sa nekom cenom. A kojom videćemo svi.
Mislis da je 20 dinara dovoljno da pokrije troskove? Nikad necemo saznati koliko se poznjelo, jer niko nece izaci sa tacnim podatkom, ali slab sklop, stete od bolesti, leda, vode, sigurno ce ostaviti traga.
 
Cena bi morala biti velika jer su sva žita napadnuta sa septorium nodorum i prinosi će biti osetno smanjeni.
 
Da li se nešto šuška oko cene za novu pšenicu? Za par dana kreće žetva ječma. Zna li se cena za ječam koliko planiraju za otkup?
 
MIRBAN ne boj se nece biti dobra cena!!! dobices tolko da budes na apsolutnoj nuli ili u minusu!!!cena ce biti 16-18 dinara!!rod psenice 2-3 tonne po jutru!!racunaj!!
 
Nazad
Vrh