Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
Inace sto sam pisao o ceni 18.30+pdv u pitanju je lokalna zadruga sto-vet sa pdv om izadje 19.75 cini mi se ali kad smo mi u sistemu pa onda nam to samo trosak tj moramo uplatiti nazad.
 
A kod "Batice"koja je cena?
nisam pitao

---------- Poruka napisana 24-02-12 u 13:10 ---------- Prethodna poruka je 23-02-12 at 23:55 ----------

Bio danas u izvidnici , nudilimi 18 din :sjasi:ono stosu kupovali po 23 nisu nikom platili :osmeh: rekosam im kad bude bilo bar 18,5 donecuim 10 vagona , da odradim setvu a kasnije cu im doneti jos jedno 50-60 vagona kad budu imali malko bolju cenu i rekosam im dacuse blagovremeno ja njima javiti a oni razrogacili oci , sad misle al ceme ojaditi :haha::haha:
Mlin " Deda radisin mlin" placa 20 din isplata nakon istovara dok popijes kafu
 
Jel'te narode, da li vi svoju psenicu, za svoje potrebe menjate u mlinovima i magacinima za brasno?

Koliko dobijate na sto kg psenice, koliko brasna, koliko stocnih mekinja, ili koliko dobijate samo brasna?

Veoma me interesuje da uporedimo koliko gde daju za psenicu.

Primera radi, u jednom mlinu, ako menjam za sto kg psenice dobijam 59 kg brasna, ako menjam samo za brasno.
Zaboravio sam odnos koliko se dobija mekinja i brasna za istu kilazu.
 
Jel'te narode, da li vi svoju psenicu, za svoje potrebe menjate u mlinovima i magacinima za brasno?

Koliko dobijate na sto kg psenice, koliko brasna, koliko stocnih mekinja, ili koliko dobijate samo brasna?

Veoma me interesuje da uporedimo koliko gde daju za psenicu.

Primera radi, u jednom mlinu, ako menjam za sto kg psenice dobijam 59 kg brasna, ako menjam samo za brasno.
Zaboravio sam odnos koliko se dobija mekinja i brasna za istu kilazu.
u Vrscu u mlinu za 56 kg psenice dobijem 25 kg brasna tip 400
 
u Vrscu u mlinu za 56 kg psenice dobijem 25 kg brasna tip 400

Prijatelju, ako se ne varam u racunu, to mu izadje nesto kao 100 kg psenice za 44.642 kg brasna.

I nista vise sem brasna? Mekinje? Ovo sto dobija kolega pujol je znatno povoljnije.

Hvala na obavestenjima, ne bi bilo zgoreg da jos neko javne koliko se gde dobija.
Narocito bih voleo da mi se jave komsije kraljevcani i da kazu svoja iskustva sa kraljevackim mlinarima i magacinima (Samaila, Tavnik, Mojsinje, Vrdila itd....)

Hvala
 
Ja imam 50 tona pšenice za prodaju ali neću da je prodam ispod 25 dinara ili 0,23eur, siguran sam da će tu cenu dostići i to vrlo brzo. Pšenice je veoma malo posejano a i do žetve je još daleko.
 
��PREGLED CENA ŽITARICA


28.02.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
28022012.jpg
 
Nazad
Vrh