Cena pšenice rod 2011.g.

Šta mislite koja će biti cena pšenice ove god.


  • Ukupno glasača
    156
:haha::haha: mangupi najavvili da ce se cene stabilisati , tj ostati iste do sledece zetve , kad ce naravno da opadnu :haha::haha:
E pa nedam zito pa makar da nemam sta da jedem , pred narednu zetvu ispraznim ambar damga u robnu razmenu a novu psenicu lagerujem ( kolicina stare + neto od nove) sve dok ne dodje cena koja mi odgovara , zito nije strateski vazno za srbiju al za mene jeste
 
Za psenicu od kuce mi trenutno nude 19,7din sa 5%pdv-a.Sta kazete na tu cenu? 10t je u pitanju.
 
Srdjane, a sta da radimo ako Bog ne da iznad 20. Ja imam neki manji lager, vise nisam siguran da ce stici cena 2000 evra za vagon, a to mi je cilj.
 
sumnjam da ce ici tako visoko 22-24 din , rodila je u Ukraini,Rusiji dobro 2011, ima je ... al ajd uvek se mozemo makar nadati a i nebi nam nista skodilo :osmeh:
 
aca74- mogu reci da i mene iznenadjuje tako naglo povecavanje cene psenice, pre 4 dana kazes 20din ti je cilj,a danas vec nude toliko. I ja imam na lageru oko10t, jos cu sacekati malo, mislim da lako moze dostici 22din, gledajuci stanje posejane psenice.
 
Niste pratili predhodne postove ,cena izmedju 22-24 je realna ove proleci.Imam 20t na lageru mislim da cu biti u plusu sto sam cekao.Ko drzi kuci neka obavezno proverava od buba jer ih ima svi se zale.
 
ja sam juce imao ponude na 20din +pdv ali hoce iskljucivo tel-kel, pa je nisam dao.
pa sto ti tel kel ne odgovara? :/ zar nije bolje tako nego da se meri vlaga itd..

Vidim na berzi 20 din,kako ide u vasem kraju sa lagera? jel velika razlika u berzi i mlinovima,zadrugama itd? kod nas obicno dinar do dva manje no videcemo sad sta ce biti...
 
Poslednja izmena:
Posto smo iz istog mesta(mcbaycow i ja)odgovor mogu i ja dati.
Kod nas jos niko ni 19din sa lagera ne placa,a ne 20....
 
Posto smo iz istog mesta(mcbaycow i ja)odgovor mogu i ja dati.
Kod nas jos niko ni 19din sa lagera ne placa,a ne 20....

Tako je kod nas je cena max 19din. sa pdv-om Ali ja sam imao ponudu od nekih sa berza... i nudili su mi tel-kel 20+pdv-om, ali mi ne odgovara iz razloga sto mi skladistar obracunava po jus-u, i rod 2011 koji je skladistar izvlacio iz silosa nije izasao ispod 80hl, sto znaci da bi kada bi mi obracunao ne bi dobio vise od 19din. to dodje na isto, zasto bih onda davao ljudima sa berze, pa da moram da idem svaki kamion na utovar merenje, zajebancija.....

Jos jedna vrlo bitna stvar, kada prodamo skladistarima robu oni tada ne obracunavaju lager, odnosno uracunaju u cenu, i onda mora biti razlike u ceni. Npr. ako je na berzi 20din. a otkupljivac ti nudi 18,5din to je OK, jer ako bi ti obracunao troskove lagera od 1% mesecno i eventualno neki ulaz/izlaz od 2% + fumigacija koja se ove godine krece od 1.5 do 2% i pustio te da izvuces robu po 20din. na kraju bi dobio max tih 18.5din. Tako da je opravdana do nekle da njihova razlika.

Ali problem je sto nasi skladistari uracunaju tu otprilike skoro duplo vise nego sto kosta lager i ostalo... e onda se javlja ta razlika od 3-4din...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh