Cena malih prasića na tržištu

Slučajno sam se zatekao u Stopanji (kod Trstenika) kada je lik dovezao prasad u lokalnu pečenjaru. Gazda kaže da mu je platio po 180din/kg.
 
dosao mi postar i hteo da uzme 15kom, ima ih sarenih od 15-25kg i daje mi 170din/kg, ja mu trazio 180 a njemu kao mnogo :sta:
 
cika_jova je napisao(la):
dosao mi postar i hteo da uzme 15kom, ima ih sarenih od 15-25kg i daje mi 170din/kg, ja mu trazio 180 a njemu kao mnogo :sta:
Pa ako mu je nogo on neka kupi dve krmace pa neka hrani sam prasice kad mu se one oprase....
 
ja ne dajem ispod 200 s tim sto zakoljem kuci i sredim ga samo da ga odnese u pecenjaru...
 
@petar
jbg meni i meni je to muka pre bi ih prodao nekom nakupcu za 170 180 svih 10 odjednom, nego ovako pojedinacno da koljem i dajem po 200.. al ovde kod mene nema tih nakupaca pa mora sam da se snalazim za prodaju, a da bi ga prodao coveku koji zivi u stanu mora tako da radis,inace on ode u mesaru.. :udri:
 
ma ok je vse to,al' ide reklama ma tv-u,kaze ociscena prasetina,tj spremna za pecenje 289din/kg...a ti sve to skoro uradis pa je mnogo jeftinije...
 
Nazad
Vrh