Cena malih prasića na tržištu

kod nas u prigrevici-apatin 130 još uvek i ima ih
 
crni gruja je napisao(la):
ima da budu taman za NOVU GODINU skinuo ih sa SP-2 (grover) i dao im ST-3 12% prot. i nema proliva .super .. :D
Post je spojen: [time]петак, 17. децембар 2010. 01:26:38 CST[/time]
_________________________________________________
stopirao sam rast vec nekih 15 dana napreduju ali usporeno .. da izvucem bar nesto na njih trebalo bi da bude cena bar 160 din :cao:
Ja bih išao sa većom cenom...
Posmatrajući duži niz godina, moja prognoza je za Novu godinu 180 do 200 a za Sveti Jovan 20 jan. mislim da će biti u Kraljevu i do 230 dinara
Onda će cena do marta pasti na oko 180 a posle nek smo živi izdravi možda i do 270 kako je bilo pre godinu dve. Samo treba biti istrajan jer kod nas u Srbiji se ljudi polakome za cenom pa će se desiti kao sa krompirom, lukom kupusom i t d
U našem slučaju mislim da su zbog cene krmače već rasprodate
 
Ja bih išao sa većom cenom...
...da se ja pitam ne obaram cenu nikad ,sve zavisi od prekupaca koliko ce da se otvore pred NOVU GODINU..ako bude ovako kako ti kazes ..IZ TVOJIH USTA U BOZIJE USI.... :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1292575565[/time]
_________________________________________________
Samo treba biti istrajan jer kod nas u Srbiji se ljudi polakome
to si upravu... treba izdrzati.. masa seljaka je prodale ili poklala krmace ..misleci ali ne mogu sa njima da se ubedjujem ono bi rekli ma cas posla cu ja da imam prasad ...da da rekao bih ja njima ima ces ih za jedno godinu dana
 
sada mi dolazili naki prekupci .. uhh sto su me iznervirali ne daju vise od 130 din. nema razgovora niti sam dalje razgovarao ... dovidjenja i srecan put
Post je spojen: [time]1292587025[/time]
_________________________________________________
zvao sam N.Pazar Rasku..pojedine pecenjare svi se kao satro nakupovali i sve na 130 i nece sada da placaju vise jbg.. ko koga ovde drka poludeo sam ::lose::
 
ako nemaju .. nemoj druge da teraju da propadaju..a i prasad su im sacuvaj boze.. tako nam i treba..prekupci bi mi rekli mi kuplili kod Zike,Pere......ljudi kod mene lepse u farmi negoli kod njih u kuci... ali dzaba pricat cena je tolika pa to ti je ::lose:: ::lose::
 
Kod nas u klanicama idu 140 ::lose:: ::lose:: ::lose::,sramota
ocekuje se porast cene sledece nedelje bar na 180-200...
ja svoje ne dam ispod 180,ako imaju ovaj kvalitet negde za 140 dinara,neka jave pa da idem i ja da kupim tamo. :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Petar 90 je napisao(la):
Kod nas u klanicama idu 140 ::lose:: ::lose:: ::lose::,sramota
ocekuje se porast cene sledece nedelje bar na 180-200...
ja svoje ne dam ispod 180,ako imaju ovaj kvalitet negde za 140 dinara,neka jave pa da idem i ja da kupim tamo. :haha: :haha: :haha: :haha:
Ha ha , neko ce tebe i mene da pita, ..... :haha: :haha: :haha:, ako neces da prodas, spakuj ih u raf, :haha: :haha:, mislim i ti i ja, nema nama spasa u ovoj drzavi, ovde samo SVERC cveta.
Rascani kupili u okolini Kv-a za 120, po istoj kilazi ih prodaju u Raski za 160, nit' ga prasio, nit' mu trazila vepra, nit' je terao......
 
Ma bolje onda da ga spakujem na razanj,pa s drustvom da pojedemo to uz domace vino nego da ga poklonim nekom...... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

U ovoj drzavi nama samo ostaju crevca i repici :haha: :haha: :haha:
 
Petar 90 je napisao(la):
Ma bolje onda da ga spakujem na razanj,pa s drustvom da pojedemo to uz domace vino nego da ga poklonim nekom...... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

U ovoj drzavi nama samo ostaju crevca i repici :haha: :haha: :haha:
skoro sam pravio kalkulaciju za prasad, i dos'o do cifre od 53 e zarade na 9 prasadi, i to bez rada, amortizacije objekta, drugih troskova kao sto su struja gorivo itd
Da mu **greška mater, onaj u skupstini nikad ne radi u minus, a sto bismo mi?
 
O tome ti pricam........
hrani,cisti,pravi kocentrat,teraj na pijacu,tamo te jebu nece da plate,...pa tu su nerviranje,stres,jos ako obradjujes zemlju,/ori,drljaci,beri...itd/...
I na kraju nama kita ::lose:: ::lose:: ::lose::
A oni slusaju betovena i sopena :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Ja sam nabavio program u Exelu za izracunavanje rashoda i prihoda.Tako da cu sad da znam tacno koliko sam u minusu
 
Nazad
Vrh