Cena malih prasića na tržištu

Ispod 400 ne treba davati.. Kome je mnogo nek kupi krmacu slobodno , ljudi obaraju cenu samo sebe ubijaju , pala je potraznja kome treba prase kupice ga dal za 300 ili 400 , ko kupuje njemu je to na 25kg 2500 , a nama je to po leglu 30000 razlike..
Neće ga kupiti...
Jednostavno, rešili ljudi da se može i drugačije odraditi neko veselje, a ne uz standardnu, jagnjetinu -prasetinu...
Kuva se gulaš-paprikaš, kasnije roštilj, prije toga razna predjela, i prođe slavlje bez prasetine-jagnjetine...
Na puno mesta sam bio, i mogu ti reći da ni to nije loše...
A ti puštaj u šumu i drži cenu...
Treba malo imati i razuma, za stanje finansija...
Što se mene lično tiče, za Junski Vašar 2 drugara i ja obrisali 2 kg pečenja, kila janjetine i kila prasetine i ispravili rogove sa po dva 'ladna "Jelenka"...🍻😃
Naravno da smo nastavili, 🍺 ,ali ne pod šatorom, treba i na finansije misliti....😂😂😂
 
Neće ga kupiti...
Jednostavno, rešili ljudi da se može i drugačije odraditi neko veselje, a ne uz standardnu, jagnjetinu -prasetinu...
Kuva se gulaš-paprikaš, kasnije roštilj, prije toga razna predjela, i prođe slavlje bez prasetine-jagnjetine...
Na puno mesta sam bio, i mogu ti reći da ni to nije loše...
A ti puštaj u šumu i drži cenu...
Treba malo imati i razuma, za stanje finansija...
Što se mene lično tiče, za Junski Vašar 2 drugara i ja obrisali 2 kg pečenja, kila janjetine i kila prasetine i ispravili rogove sa po dva 'ladna "Jelenka"...🍻😃
Naravno da smo nastavili, 🍺 ,ali ne pod šatorom, treba i na finansije misliti....😂😂😂
Tacno je to treba misliti , kada pogledas kolike su plate ostalima i sve to , ali kad pogledas bar kod mene da su starteri po 80 dinara ,a kvalitet nikakav..Mene samo plasi da ne bude situacija kao sa malinom prosle godine 600-700 sada 180 , kukuruz prosle godine 40+ sada 20 , psenica takodje ..
 
Nešto se mora promeniti, kilo ječma 16 dinara a kilo prasetine u mesari 1000 dinara. To ne može tako opstati....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Већ сам писао, пратиће тек кад масовно почну да хране прасад са том јефтином храном. Док је у силосима зрно од прошле године и чека цену, пад цене живе стоке мали или никакав. Лепо је професор рекао, а и овде писсли на форуму нико ко има затворен круг производње се не буни. Али слабо се чита или брзо заборавља.
 
Trenutno u selu stočne hrane ima koliko hoćeš i to poprilično jeftinije od prošle godine, dok prase nemožeš naći ni za lek a kamoli za klanje. Stoga je cena prasića takva kakva je...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Каже момо другачије. Али...
Може се наћи готова храна за тов за од 33-40 динара зависи од категорије и количине. Само нема шта да једе ту храну. И то наравно узети са опрезом, треба масу лошег кукуруза протурити негде. Има купаца који зову сад да купе кад је цена мало пала (и даље је добра) а отказали ми задње две туре. За њих нема. Љуте се они, мене прошло и то је то идемо даље, нова тура.
 
Poslednja izmena:
Већ сам писао, пратиће тек кад масовно почну да хране прасад са том јефтином храном. Док је у силосима зрно од прошле године и чека цену, пад цене живе стоке мали или никакав. Лепо је професор рекао, а и овде писсли на форуму нико ко има затворен круг производње се не буни. Али слабо се чита или брзо заборавља.
Svaki ozbiljan proizvodjac trudi se da bar u velikom procentu zatvori krug.Imaju pravo na preci zakup i sta sade?Nijednog trenutka nemojte pomisliti da zavidim stocarima znam da racunam i za svoje potrebe sve hranim i belezim.Setvena struktura mi je takva da zadovoljava potrebe za stocnom hranom
 
Trenutno u selu stočne hrane ima koliko hoćeš i to poprilično jeftinije od prošle godine, dok prase nemožeš naći ni za lek a kamoli za klanje. Stoga je cena prasića takva kakva je...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
U selu kod nas ispod 40 godina ,niko ne hrani krmace ni svinje. O kravama da I ne pricam nema ih. A ovi klinci od 20 godina pa na gore I ne pomisljaju da drze bilo sta. I ne treba da ih neko jebe,za cenu I plasman. I nista Im ne fali. Svi obuce I I voze solidna auta. Otisli u firme , gde ko I snasli se. Tako da se to nece popraviti u skorije vreme. Nema to ko vise da radi.
 
Nazad
Vrh