Cena malih prasića na tržištu

Danas dao drugu klasu iz 3 legla po 5000 dinara tezina 5-6 kg prasica starost 26 - 27 dana , hocu da ubacim krmace ranije da se pare .. Pre 3-4 dana dao prasad po 6000 8-9kg starosti 30 -32 dana ..
 
340din okolina Subotice,nakupac,prasici za klanje. I obavezno obelezena prasad,zbog kuge naglaseno.

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Ispod 400 ne treba davati.. Kome je mnogo nek kupi krmacu slobodno , ljudi obaraju cenu samo sebe ubijaju , pala je potraznja kome treba prase kupice ga dal za 300 ili 400 , ko kupuje njemu je to na 25kg 2500 , a nama je to po leglu 30000 razlike..
 
Ispod 400 ne treba davati.. Kome je mnogo nek kupi krmacu slobodno , ljudi obaraju cenu samo sebe ubijaju , pala je potraznja kome treba prase kupice ga dal za 300 ili 400 , ko kupuje njemu je to na 25kg 2500 , a nama je to po leglu 30000 razlike..
objasni kako prase od 25kg da ne das kako kazes a gotov za predaju?
 
Pa da,to je kamen i samo ga ostavis pod supu u neko cose i neka ceka kad neko resi da ga plati 400 i vise dinara,ne treba mu ni obor ni hrana ni nega niti ce da raste

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
objasni kako prase od 25kg da ne das kako kazes a gotov za predaju?
Ja ga ne dajem ,imam ogradjeno 2 hektara hrastove sume i 2 hektara vocnjak , u cobanici , pustim ih tu ,nece napredovati ako im ne dajes hranu ,ali ti nece ni trositi pare .. 2020 tokom korone sam ih imao tako preko 100 pustenih ..A inace i bez toga , ljudi samo spustaju bezveze cenu , i sebe ubijaju .. Jer kome treba prase on ce ga platiti 300 ili 400 dinara , e sad tebi ako odgovara daj i po 200 ..
 
Ja ga ne dajem ,imam ogradjeno 2 hektara hrastove sume i 2 hektara vocnjak , u cobanici , pustim ih tu ,nece napredovati ako im ne dajes hranu ,ali ti nece ni trositi pare .. 2020 tokom korone sam ih imao tako preko 100 pustenih ..A inace i bez toga , ljudi samo spustaju bezveze cenu , i sebe ubijaju .. Jer kome treba prase on ce ga platiti 300 ili 400 dinara , e sad tebi ako odgovara daj i po 200 ..
aj mani me i ti gluposti u pisanju

kako prase da drzis bez hrane

da bude 28kg sa 5meseci

i na kraju butanom da ga palim pola sata ko divlju svinju
 
Pise gluposti, sta da radimo mi koji nemamo ogradeno 4 hektara a pitanje je kako bi se sad zavrsilo sa tim svinjama u sumi sa ovom kugom posto sam ja ostao bez njih sto su bile kuci a tek u sumi tesko bi pretekle
 
Pise gluposti, sta da radimo mi koji nemamo ogradeno 4 hektara a pitanje je kako bi se sad zavrsilo sa tim svinjama u sumi sa ovom kugom posto sam ja ostao bez njih sto su bile kuci a tek u sumi tesko bi pretekle
Kakve veze ima kuga i to sto su pustene svinje ? Ima veze ako ih pustis u neogradjeno , ili ih pustis skroz pa se ganjaju sa divljim svinjama , ali ako pazis , neces imati potrebu za veterinarom uopste .. Mnogo su zdravije svinje na ispustu nego u stali , takodje mnogo duze vremenski mozes drzati svinje u ispustu , a ne samo par prasenja ,al ok vidim ja da pisem gluposti ..
 
Nazad
Vrh