Cena malih prasića na tržištu

ja mislim da je cena nisko stabilna verujem da ovi ljudi prodaju po extra ceni od 160-180din.kg ali je to samo kod pojedinih kod nas ni netraže ali cena je oko 130-140din.kg ::lose::
 
Kv po 120-130,slaba potraznja. Neki matorci prodali po 100 kinti,doslo mi da ih ubijem,posle toga niko nije hteo da plati vise.
 
@ Nikola.Kv,
ja dajem prasad 200din/kg, juce sam odradio jedno jagnje liku on mi kaze da Raska(pecenjare koje rade na veliko) daje od 140 do 160 din/kg,..
nisam prodao prase zadnjih mesec dana, bicu uskoro primoran da dam to i nize...
 
Kod nas je uvek jaca cena jer niko ne kupuje celo leglo za tov, nama je blizu Raska i kolje nas sa cenom, uostalom kod nas se sve pogospodilo sa raznim primanjima od drzave Srbije i ove druge koju ne priznaju ali od koje rado uzimaju ::novac:: kad daju, i niko nista ne radi... pa stocarstvo ce biti isplativo onda kad prorade granice...ali do tad sisarka u bulju, mislim da cu da gurnem u tov dvadesetak komada koji sada u proseku prelaze 30tak kg pa videcu uz put ....
 
kod nas su prasad od 15 do 25kg. 150din.juce prodao moj brat 35kom.prosek 21kg.po 150 din.
 
Nazad
Vrh