Cena malih prasića na tržištu

Ne znam kako se preziva moram da pogledam.
Danas dobio par ponuda za prasad:
1.Jedna velika farma iz juz.Banat za prasad do 25kg 250din+pdv
2.Pik Becej 260din+pdv (ali kazu da vise ne prodaju bla bla bla mozda kasnije)
3.Otkupljivac iz okoline Sombora 270din trenutna cena ali kaze da ce se smiriti cena za 2-3nedelje.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo da napomenem da farma iz juz.banata koja trazi 250din nema veze za trzistem to je njihova stalna cena mozda malo varira gore-dole ali ne puno,jer kad su na trzistu bili 170din prasad kod njih i dalje bilo 250din.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jbg meni je rekao jedan covek koji je od marta prosle godine predvidjao da ce cena tovljenika bita iznad 160 u august-sept,i sad krajem novembra prosle godine kaze mi da ubacim posle praznike jer ce cena biti niska jer je navodno on kupio prosle godine po 140din .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne verujem da ce cena ici drasticno dole,mozda nekih10-15din ali videcemo vreme ce pokazati.
Ako nema robe idemo preko granice da nabavimo u Rumuniji oni imaju dosta robe :bravo:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. U BBasti nema prasadi. Drugar mi drzi pekaru i ima problema sa nabavkom. Doterivali su sa strane za 270 dinara ali kazu da ce izci na 300.
 
Problem je što su krmače u kulenima masovno ,jer ko je lud da se snjo zaje........ za cenu prasiča od 160 i niže,i sad se pokazuje da je tačno da je gro proizvodnje bilo kod malih proizvođača a njih oće da unište a moram reći da sad vikend tovljači nisu problem za nisku cenu tovljenika ,a opet možda ja grešim da je cena tovljenika mala.nisam pametan.
 
Kod mene u okolini ne trebaju nikom.... Ostalo mi 4 komada i niko ih nece....
 
Nazad
Vrh