Cena malih prasića na tržištu

Jel saradjuje neko sa agrovitaminom iz kljajiceva?Koliko traze oni za prasice?
 
Danas komsija kupio 4 komada da čuva za sbe e i ćerku 200 din,prosek 32 kg.

Svratio do pečenjara ostavio mu jagnje da mi ispeče sin diplomirao,a ja nemam vremena sam da pečem.Puni mu obori kaže nakupovao sam dok je bilo 140.Reko ko me ćeš ovolike svinje da pečeš,ima ih 30 kom nije umeo da odgovori.Pa za 300 din da deli pečenje neće da rasproda.

I na kraju će tako da ubije cenu ovim što tove ima da ih nagoji i proda ispod cene samo da očisti za sledeću turu.

Što voli naš čovek samog sebe da zajebe pa to je neverovatno :spavam:
 
Ovaj nekad ne ispeče ni jedno,a nekad ispeče i 5 za dan.Čovek radi od kuće kad mu ko dođe.Sarađujem i ja sa velikim pečenjarima koji obrnu i do 10 dnevno,al slabije pošto sam smanjio fond pa ne mogu da im ispratim tempo :osmeh:

Nekad je komšija držao bife,a ja mu pekao,i prodavao je po 2-3 dnevno,danas samo prži kobaje i ćevape,pečenje niko više ne uzima.
 
Ovde kod nas stiglo do 210,al džabe kad nema kod mene u krugu od 20km samo jedan čovek ima 25 kom i neće da ih da,kaže ceka cenu,a već su tu negde oko 28kg.Ostalo samo krmače i svi tempiraju prašenje i da stignu tamo za 1 maj.Čovek koji je u turnusu tovio 200kom neće više da tovi,prodao traktor,kombajn,zemlju skupio nekih 30 000e i kaže briga ga žive će od penzije isto će da se muči.

Al ova cena od 210 je sa rezervom,pošto ej komšija prodao 3 kom po toj ceni čoveku kom je bilo hitno.Za sad varira tu oko 180 na veliko,a ako hoćžeš pare na ruke preko 145 niko nije dobio.

Pa kockarima je manje uzbudljivo nego nama :osmeh:
 
Nazad
Vrh