Cena malih prasića na tržištu

30.04.kupljeno u idei prase 14kg.na njemu nalepnica na kojoj pise-zaklano 06.04.15 zaledjeno 07.04.15 sto znaci da su ispostovali mere vlade o obelezavanju artikla.ali kad se prase otkravilo smrdilo je kao da je zaklano ko zna kad.cim su ga odneli nazad pare su odma vratili i bez pitanja o fiskalnom racunu.nije to strasno kazu malo se opere i malo drzis na ledu(5-6 sati) i sve je u redu.nema ljutnje komsija.neznam sta reci kad je vac sve to davno receno.ljudi i dalje placaju crkotine,a toliko ima nase robe po pristojnoj ceni.
 
Provereno veliki deo svinjskog mesa i prasetine dolazi u zadnjih 6-7 meseci iz Spanije. Zlatiborac i Trlic prednjace u tome(zamislite a prvi se hvali geografskim poreklom svojih proizvoda).
Pred Novu godinu u Metro-u u Zemunu bila je ponuda prasadi iz Spanije.Prizor koji mi je zgadio zivot, uredjeno prase od 3,5 kg. u foliji zaledjeno, razmislite koliko je imalo zive mere kada je uredjeno toliko tesko........
 
Evropska humanost i dobrobit zivotinja.:osmeh: Crkotina,nista drugo.Zato i jeste ta cena.Ja jesam za slobodno trziste i konkurenciju.Na zalost se surecemo sa monopolima,a ono sto proizvodimo,cenu nam odredjuje crkotina.:svinja:
 
Kod mene i dalje po staroj prolećnoj ceni važećoj za zadnje tri godine 280 muški uštrojeni. Mušterije stare i zadovoljne jer im u evrima ispada manje nego prošlih godina, a ja štaću? tešim se Jagodinom, Kraljevom, S Palankom i to...:sjasi:
 
Danas na vašaru u Rumi bilo cela dva prodavca (šverceri)
jedan tražio za 19 kom 90000 din/ težina (oko 16-18 kg )
Drugi tražio 260 din /kg ( 22-28 kg)
Do 11 sati nije ni jedan prodao
Međutim ,
prošle subote u Rumi je bila neviđena ponuda ( ne pamti se da je toliko prasica bilo u ponudi u skorije vreme ) i tražilo se 260 din/kg za sve kilaže ali kupaca nije bilo
 
uvek neka b..... mora da ubaci pametan komentar.gorane g.ako bolje procitas videces da se ja nigde nespominjem.nisam ja kupio prase,jer i ja imam krmacu.
 
Provereno veliki deo svinjskog mesa i prasetine dolazi u zadnjih 6-7 meseci iz Spanije. Zlatiborac i Trlic prednjace u tome(zamislite a prvi se hvali geografskim poreklom svojih proizvoda).
Pred Novu godinu u Metro-u u Zemunu bila je ponuda prasadi iz Spanije.Prizor koji mi je zgadio zivot, uredjeno prase od 3,5 kg. u foliji zaledjeno, razmislite koliko je imalo zive mere kada je uredjeno toliko tesko........
dabogda im priselo
 
Zar oni(i uopsteno sve klanice) ne kupuju do max.23-25 kg? jednom sam zvao par klanica i tako mi govorili za kilazu

У праву си што се тиче кланице, купују прасице до 25кг да је просечна тежина али ако си им сарадник толеришу и и неку килу горе.После оне брљотине са Русима имају веће контроле од инспекција па траже и да прасици имају ушне маркице.Немој да те буни просек мојих прасица од 29 кг они су продати једној печењари а ја код Ђурђевића проверим само цену и он ми је задња солуција јер обично има најнижу цену.
 
Danas mi se žali jedan pečenjar da se ''grdno zeznuo...'' što je kupio za Djurdjev dan puno prasića a nema narudžbina... Opet neka prepreka: Djurdjev dan je sreda (posno) a i Tomin dan petak (opet posno).::000::
Ribu ribu daj ribu daj...:pecanje::riba:::samo odmor::::sretan pecaros::
 
Nazad
Vrh