Cena malih prasića na tržištu

Jutros na pijaci u Krusevcu (tako sam cuo) zenski bili 180-190 a muski 220-230; To je prvi put da je iko cuo da tako dele cene za muske i zenske ::lose::
 
Suta ujutro tovarim 12 kom bice prosek oko 22kg merili juce dva kom, dogovorili na 240rsd ,uzima lokalni vlasnik farme pilica
 
Ovo vece sam se cuo sa nakupcem,od strica uzece kuci i placa 210 din. prosek kilaze 26-7kg. Na pijaci na komad idu 230 din., po njegovim recima.
Ja cuo da u Virine na pijai isli 220 preko 25kg,a ovi oko 20kg 240....a za paracin za subotu mi rece jedan sto bio 230din 25-6kg...e sad ako on slagao mene ja sam tebe:ppozdrav:
Inace ja uzeo jednu nazimicu joksir x pietren u okolini paracina 80kg po 140din
 
Danas na vasaru u Zablju dosta prasica ali i kupaca ,mali od 7-12kg isli od 3000 do 3500din komad, veci od 13-22kg od 4000-5500din komad...skoro je sve i prodano. ja pazario 15kom oko 13kg za 52000din...skupi prasici a svinje dzabe...
 
Dobra je varijanta imati krmače, prodaješ i prasce i svinje.
Tako smanjuješ i kompenziraš loše cijene prasaca ili svinja.
 
Samo kad bi čovek znao kad šta da ima jer kad je dobra cena tovnih ,dok ih utoviš cena ode u sunovrat aprasići gore i onda živ da se pojedeš
 
Dobra je varijanta imati krmače, prodaješ i prasce i svinje.
Tako smanjuješ i kompenziraš loše cijene prasaca ili svinja.

Razlika izmedju ta dva posla je ogromna. Kao da poredis sajdziju i kovaca. Na zalost mnogi od nas to rade, pa i ja sam. Ali da zivimo u normalnoj drzavi niko to nebi radio vec samo svoj posao i od njega normalno ziveo. A ovako tovljaci zapacaju krmace, ovi ostavljaju prasad da tove, doktori i profesori obradjuju zemlju, advokati podizu vocnjake.......
 
Danas bili njh trojica traze po tri kom za tov da bbudu 22-3kg nude ladno 250din....Reko nemam tek za 25 dana :haha:::lose::
 
Ne znam da li je za ovu temu...treba nam ako neko ima 150komada prasica za dalji tov, farmske ili mini farma.
Hvala
 
Nazad
Vrh