Cena malih prasića na tržištu

Šta mislite, kako će se u budućnosti kretati cena??
 
Na ovu cenu kukuruza i tovljenika,niko nece da rani.Ko god da to uradi preuzima ogroman finansijski rizik.Nekad se on isplati,a nekad nazalost ne.Danas se vise zaradi kalkulisanjem nego suvim radom.Mora to doci na svoje,a kad ce to biti samo BOG zna.
 
Trziste svinja je veoma neizvesno sto zbog iznenadnih uvoza sto zbog oscilacije u proizvodnji i jos sto cuda. Veoma je ne zahvalno prognozirati i na kraci rok a kamoli na duzi. Trziste Junadi je dosta stabilnije.
 
Meni covek juce kapariso jedno po 170.Doso jutros po njega kad oni dobise pecate,tj crveni vetar.::samo bes::Umesto da uzmem pare,ja jos dade za inekcije.::jako_besan::
 
Neka opasna zajebancija je u nasem kraju,neko nas j..e!Opasno ,pocinjem da sumnjam da nije u pitanju uvoz-izvoz ili sta vec...
Ti nakupci koji dolaze kod mene,kupuju i po Somboru,Gakovu,rastini,Kljajicevu...itd,itd * Govorim ovo zbog kolega,drugara,prijatelja iz okolnih mesta...*
Znaci isti ljudi su u pitanju.

Ne moze biti kod mene i u okolini 110 din a 150, 100 km dalje. Nije tacno da je velika ponuda u pitanju. Pre par dana tj pre 2 nedelje su prasad bila 120 -115 din,a pre toga 2 nedelje niko nije dolazio ni da vidi a kamoli da kupi I onda posto su prasad vec i presla kile dosli su i poceli sa ucenjivanjem...kao i uvek. Potovarili i kuce i mace,i sad nakon 2 nedelje tj.danas je cena 140-150 din!?

Ja nisam pametan,na tu cenu od 120 din sam prodao 50 kom,posle isteranih 5 nakupaca dodje mi covek i kaze da u Somboru ima 150 komada po 100 din... Slucajno poznajem tog coveka i znam da je prodao za te pare,

I,danas nakon nedelju ,dve cena 140-150din. Sta reci. Tovljenici 140din.
 
Samo ne treba da zna ni nakupac ni klanicar, ama niko ne treba da zna sta imas u oboru...

Pravis se lud kad te pita , jel imas robu, ti ga pitaj: sta mu treba, kad te pita koliko imas, ti mu reci: koliko ti treba,uvek drzis u neizvesnosti, jer je ovo ludo vreme, samo se vreba, nazalost!
 
Neka opasna zajebancija je u nasem kraju,neko nas j..e!Opasno ,pocinjem da sumnjam da nije u pitanju uvoz-izvoz ili sta vec...
Ti nakupci koji dolaze kod mene,kupuju i po Somboru,Gakovu,rastini,Kljajicevu...itd,itd * Govorim ovo zbog kolega,drugara,prijatelja iz okolnih mesta...*
Znaci isti ljudi su u pitanju.

Ne moze biti kod mene i u okolini 110 din a 150, 100 km dalje. Nije tacno da je velika ponuda u pitanju. Pre par dana tj pre 2 nedelje su prasad bila 120 -115 din,a pre toga 2 nedelje niko nije dolazio ni da vidi a kamoli da kupi I onda posto su prasad vec i presla kile dosli su i poceli sa ucenjivanjem...kao i uvek. Potovarili i kuce i mace,i sad nakon 2 nedelje tj.danas je cena 140-150 din!?

Ja nisam pametan,na tu cenu od 120 din sam prodao 50 kom,posle isteranih 5 nakupaca dodje mi covek i kaze da u Somboru ima 150 komada po 100 din... Slucajno poznajem tog coveka i znam da je prodao za te pare,

I,danas nakon nedelju ,dve cena 140-150din. Sta reci. Tovljenici 140din.

I meni je to jako čudno, zašto u našem kraju uvek najjeftinija roba, al ubedljivo najjeftinija?!
 
U Bajinoj Basti prasad do 35kg~180 din.;svinje u klasi 100~130kg~160 din. Sad je bila Drinska regata,otislo je sila prasadi i jagnjadi.:ppozdrav:
 
kod mene na pijaci jedan trazio 180 za prasice oko 20 kg i vratio kuci nije dao jeftinije.
19 augusta je gradska slava i kazu da ocekuju cenu prasica oko 200 a u to vreme ih do sada nije bilo puno u ponudi ...pa videcemo ,meni bas tada stizu na oko 25kg
 
Sinoc Kv 160 zenski,180 muski.Kilaza za neverovati,nije bilo ispod 35,a islo i do 42.Sve se prodalo sto je doterano.
 
A leb te jebo, da ne poveruješ. Kod mene u Somboru ne prelaze 120-130 i to sa kulturica kilažom, 25 plafon!
 
Nazad
Vrh