Cena malih prasića na tržištu

@nikola kv - Sa onim sto sece na panju...
@crni gruja - tako je ...
meni stizu informacije iz Kraljeva od prijatelja da su dole prasad, te kupili, te prodali,... po 150 din. Doduse mozda se radi o pojedinacnoj trgovini, ali i taj mangup iz Novog Pazara je probao da ovrse. Kada ih protera za Novi Pazar on bi pricao da je kupio po 110, a tamo kada ih prodaje on prica da je placao po 160...
Sto neko rece : Zavisi ko koga zavrne.
U Raski na pijacu idu po 180 ( ali se malo proda jer svi vole da naruce u Kraljevu pa iako ispadne i skuplje sa prevozom) ali pecenjari placaju 150 kada je vise komada u pitanju.
Sve u svemu nadam se da ce poceti cena da raste posle posto ja prodam oko 30 komada. Borim se jos malo da ne rastu brzo iako ce biti mrsavi...
 
I mene zvao Raco,ostalo mi 8 kom iz predhodne ture sto je uzeo,prosek 23kg.Nudio 130,nisam mu dao naravno.
@Draganpan
Svi pecenjari seku na panju,kako se zove taj,Truco,Srecko,Ljubisa,Moso,...?
 
Otisla zadnja 4 praseta privatno u selu sam prodao.Kilaza 35,30,25,23 ostalo tako nejdnaki sta da radis.Po 140 dinara,na veliko daju 125-130 kod nas okolina Krusevca.:svinja:
 
nije stvar u ceni,nego prasaca nema,u zadnji par dana je prilično očišćen taj kraj
a i mačvanski šverceri se žale da prelaze priličan broj km da bi napunili vozilo...

Razumem ja to brate napaceni,al kakva bi cena bila da ih ima.Luda drzava.Prase jeftinije od tovljenika,koji su uzgred dzaba.Pa kad je bilo kila prasetine 4 pa i 5 kg kukuruza.Stvarno zalosno.
 
Nazad
Vrh