Cena kupine za 2016 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako da ne mrzi ovog člana da piše ovolike postove...
Cena kupine nije samo ove godine loša,ide ona tako u krug, bilo je i gore a bilo je i par godina kad je kvalitet bio odličan a cena jos bolja.
Da je loše jeste, za ovu godinu smo pukli, sto se pre pomirimo sa tim to bolje, jer od privatnika da izbijes dinar vise, to neće da može....

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Brus,Cacanka 40,tornfri 50,nema nista za prevoz.Zamolio bih kolegu Zbiljica da napise gde su te cene od 60 i 70 dinara.
 
Kod mene cena tapka u mestu 50 dinara vec par dana a moze da ide eventualno 10 dinara gore dole to je to za ovu godinu ,cekajte sledecu za zaradu,naravno cena je za ton fri ,loh nes u cancicima je 130 dinara
 
Juce cena na 15 otkupni mesta 30 i 20 dinara,a bila je u vecini od tih 15 mesta 40 dinara do juce

danas 28.jul cena ce biti isto 30 ili 20 din

Hajde molim te iskuliraj malo sa kuknjavom,od 200 postova u ovoj temi,40 je tvojih,uglavnom istih.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad oterah turu kod prekupca po ceni od 40 din,ostalih 14 prekupaca placaju 30.
Ovaj drzi 40 od pocetka,mada kaze da nece prelaziti 40,
radi z Rauch fabrika sokova iz Koceljeve,prave od kupine neki prah i to je pologa za vocne sokove.

isto sam dobio info da svaki prekupac sme da otkupi max 5 tona dnevno (ovaj moj otkupljuje 7 jer ima vezu u Rauchu)
izgleda da je istina da je kupine previse od prosle god,cim ogranicavaju na 5tona.
sutra i prekosutra praznici niko ne radi ,pa tek u nedelju ce morati da otkupljuju,posle opet neki praznici sl sedmice.
videcemo posle 31.og jula kako ce biti, imaju dani kupine u Stavama kod valjeva , 31jula isto skupovi u arilju i u jos jednom mestu ,zaboravih ime
 
Ovde samo jedan sto vuče za Lukas 2012 iz Valjeva placa 35 dok ostali ćute za cenu.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ikod mene hvala bogu počela da raste trenutno 50 sa tendencijom rasta

- - - - - - - - - -

Naviše....
 
Mali Zvornik-Ljubovija 30-40 I plus se navodi da ce otkup trajati do 1.8.2016,uz pricu da ce isplata tesko ici.
 
Juče cena Čačanke 40din, Trn free 50din, Triple crown i Loh nes 60din, i divlja iako nije potpuno zrela(probao sam) 80din.Cene su sigurno tačne zato što sam lično (iako sam tek u procesu spremanja njive za sadnju-nameravam da sadim Triple crown na jesen)pitao na otkupnom mestu kod Radeta u selu Alakince kod Surdulice.
 
Ako ima neko ko predaje za Podgorinu frucht iz Osecine interesuje me da dobijate 5 din po kg za prevoz?
 
Čačanka 40

- - - - - - - - - -

Izgleda zakucano za ovu godinu

- - - - - - - - - -

Ima li novosti iz ražnja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh