Cena krmača za klanje u vašem kraju

Neprovereno- kod nas 110-120 dinara
 
Stric prodao za 160 din kg krmaca oko 300 kila :) A ja jednu danas zakoljem jednom se prasila, i posle prasenja 4ti. dan trazila vepra pripustim je posle dvadeset dana opet trazila opet je pripustim, pa posle 18 dana opet trazila i tada je pripustim samo da bi se smirila malo i 10 dana posle tog zadnjeg pripusta tj. danas je zakoljem kad u njoj prasici velicine nokta vec im se vide glava i nogice. Ovo mi se jos nikada nije desavalo. Otisao sam malo u off i izvinjavam se zbog toga :D
 
A koliko bi bila cena polutke ? Koljem jednu "Durok", ako je ostavim jos koji dan ona ce mene zaklati :haha:. kod nas je cena polutki u klasi 250 pa me interesuje koliko bi bila cena krmace jer hocu pola da prodam a pola u kobaje.
 
Moj rodjak dao pre nedelju dana po 110 krmaca 260 kila. Mozda je u medjuvremenu malo skocila cena ali vidim da su tovljenici i dalje 125-130 ne znam sta da kazem...
 
Danas listam stare postove i nađem da je 2010 god. cena krmača bila 120 din. Za 5 godina euro skače a cena tuga.
 
Ode juce moja krmaca,276 kg,po 130, 14 prasenja,nikad poadjala,nikad ispod 14 nije oprasila,a od nje samo 2 nazimice ostalo,nikako od nje nisam uspeo da ostavim vise priplodnih nazimica.
 
Nazad
Vrh