Cena krmača za klanje u vašem kraju

Ima kod mene komsinica dve krmace i tovljenika,i komsija jednu krmacu i tovljenika
 
Trazim za klanje krmacu staru 2-3 godine I preko 200kg u okolini Mladenovca pa ako neko ima ili zna nekoga neka javi........

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk
 
Sustina je sto je krmaca veliko pakovanje mesa. Treba imati na gomili 30-40k dinara za tu avanturu. Jeste jeftinije vidno po kilogramu robe u odnosu na radnju, medjutim narod nema novaca i kupuje na mala pakovanja.
 
I da se ne lažemo, veliko pakovanje žilavog mesa suvog mesa koje je pogodno samo za prerađevine kao povremeni delikates jer bi stvarno trebalo biti mazohista i godinu dana žvakati žilavo i suvo meso krmačentine zarad uštede od par dinara.
Svaka čast ko je na to navikao. Kod mene kući igrom slučaja su takve prilike da ne moramo tako nešto da jedemo.
 
I da se ne lažemo, veliko pakovanje žilavog mesa suvog mesa koje je pogodno samo za prerađevine kao povremeni delikates jer bi stvarno trebalo biti mazohista i godinu dana žvakati žilavo i suvo meso krmačentine zarad uštede od par dinara.
Svaka čast ko je na to navikao. Kod mene kući igrom slučaja su takve prilike da ne moramo tako nešto da jedemo.
Pa zavisi koliko je stara,ja imam jednu koja se prasila 8-9 puta kad je budem prodavao necu puno traziti bas iz tog razloga zilavosti,ali sad prodajem jednu koja se jednom prasila i necu je dati ispod 28000rsd jer moze i u klanje i da se pripusta(svedski landras) razlog prodaje-14 krmaca a malo kukuruza :osmeh:,nekad ljudi nisu klali ispod 2 god.da bude zrelo meso.Ide sad kobasicijada u Turiji pa ce otici i najmatorije.:svinja:
 
Ja sam juce "skinuo sa hrane" krmacu 4 puta se prasila....(to je negde oko 3god) 250kg...to nikako nespada u kategoriju matorih zilavih.... jos samo da je srece da sam stigao da je ustrojim pa utovim...
Ali zato u celoj posudi od 50kg mesa(krmenadle i meso u komadima) posle noci nije pustilo 200g vode nakon cele noci (sto se natalozi u posudi) sto je opet odraz kvaliteta.... kupis 1kg mesa u marketu pa izadje toliko vode....
 
Nazad
Vrh