Cena i plasman višnje 2018

mi smo prosle godine placali 27 din. ali i oni se orjentisu kakva bude cena. sve manje je radnika i sve su manje grupe,tako da je veliki problem,dosta ljudi koji su brali visnju su presli da beru malinu jer se radi od dnevnice

gde? mi smo prosle godine cini mi se na pocetku placali po 14 a kasnije je islo i preko 20
 
Beraci Nis 20 dinara, Zajecar 18-20, za drugde ne znam. Dzervin trazi kalibar 15-16 za prvu klasu, kazu treba 16+ ali tolerisace ove godine i 15+...
 
Pa jel I klasa 16 ili 18 mm?koliko traze?
i kod nas ovih dana malo malo pa otrese negde. Neke i više puta.
ja ubacujem prihranu svaki put kad prskam redovno kad ima lišća a sad za vikend idem samo prihranu pošto sam sa zaštitiom završio. Ja uzeo nešto sa kalijumom i spremio sam bure koprive nemoze da škodi
I ja planiram da idem samo sa prihranom na svaka 3 dana do nekih 5-6 dana pred berbu. Dal nije mnogo to?
 
Ja ću još samo večeras ili sutra i to je to. Grane se sklopile jedva se prolazi a ne prska mi se bez kabine pa makar i prihrana, sledeći ulazi tresač.
ja sam prošli vikend prihranjivao ureom to sam imao kući i njom idem često, modre se listovi pošteno. Videćemo koliko su napredovale za 5 dana.
Malopre sam čuo da ovde traže 15 dinara berači ali verujem da kada bude zagužvalo sa otkupom i ne bude radnika ići će i do 20
 
Nis danas (Novo Selo tacnije) 40 dinara bez klasiranja, sve uzimaju, beraci 20 dinara za gradobitnu i sitnu visnju, 15 ako beru krupnu. PD Zajecar za berbu visnjara u Trnavcu placa 17...
 
Potpisujem od reci do reci, sve sto je mexico rekao. Ostace visnje na drvecu. Brala sam visnje koje je moj pradeda sadio, zatim moj deda, onda otac sto je sadio i kupio i ove godine one sto smo moja devojcica i ja sadile. I?! Jedne godine je bilo dobro, bila sam klinka. ,,Budak" je radio vise puta. Posadila sam parcelu, htela jos 1,5 ha, mislila se Oblacinska ili Sumadinka...
 
Azanja danas 65 din prva klasa (okolina Sd.Palanke) tendencija ka rastu cene
 
Okolina Merosine od sutra kazu 35...
Grad je padao i visnja je pocela da propada, sta ce biti dalje videcemo.
 
Kazu svasta... Neko pustio pricu da je visnja 30 dinara u Novom Selu, odemo u otkupnu stanicu ona 40
 
Šumadinka je takođe blizu (jutros merena 21-22mm)! Zna li se tu cena i traženi kalibar?
 
Nema klasiranja u Nisu
To me baš čudi.
Ja sam svoju višnju dao Nektaru, oni imaju klase, a ne mogu da poverujem da Nektar u Nišu nema otkupa, ili da tamo ima neku drugu poslovnu politiku različitu od drugih krajeva?
 
Napisah vec, ceo Nis drze nakupci koji se dogovaraju oko cena medjusobno, svako drzi svoj reon i mnogo im lepo funkcionise taj sistem...
 
Medju prvima u srbiji smo formirali vocarsko udruzenje 2012g nas 40 vocara, privi kontakt sa naj ozbiljnijom firmom glasio je ovako" imate naseg agenta u vasoj blizini" do danas udruzenje postoiji samo na papiru bez ikakvih ambicija, realnost koja boli
 
Ceo Niški kraj su hladnjacari proglasili gradobitnim. Da je navodno sve višnje tukao grad. Jeste u Merosini i u Novom selu (pre oko 2 nedelje), a da bi ostalu prvu klasu uzeli za male pare. Cena 35 dinara nema klasiranje
 
Nazad
Vrh