Cena i plasman višnje 2017

Danas u Merošini 80 kod prekupaca, mada sam čuo da se može dobiti i koji dinar više, ovo je ipak proverena informacija.
 
Da i u mom kraju pada cena, mislim da višnja već počinje da prezreva, mada moje iskustvo je da na kraju berbe dobru višnju iz brdskih krajeva uvek plate najviše, videćemo šta će biti naredne nedelje, ovih dana je direktno u ladnjačama moglo da se dobije i 90 ali za dobru višnju i za ozbiljnije količine.
 
Berba je pocela tacno na vreme. Bar u mom kraju.ovo sa cenom je jako cudno, pada pored svih prognoza za rast. Izgleda da je ili visnja losa ili hladnjacari koji imaju monopol diktiraju cenu. Najlakse je sa proizvodjacima visnje, das im koliko hoces i to je to.za sad je i dalje 70 din
 
ja sad napravio malo krug po otkupnim mestima. juce je bilo na pojedinim mestima 80 din
 
Јуче/синоћ сам продао вишњу (прва берба) на 80 дин - околина Лесковца, поречјански крај.
 
Prokuplje, sela u okolini cena 80 dinara, berba kako ko koga z*ebe, od 23 do 30 dinara... Radnika nema, danas za sutra i to uz dobro natezanje moze se doci do radnika... Hvala bogu pa sam nove zasade posadio za masinsku berbu! Kod mene berba zavrsena. Pozdrav od mene za ovu godinu!:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh