Cena goriva

Danas mi stiglo gorivo po 119 din ED. Kako gazda pumpe kaze ocekiva se blagi porast cene u narednim danima.
 
Koja je cena gassnog ulja na NIS pumpama? Razmisljam da li da kupujem ED ili gasno ulje. Na Lukoil pumpama sa karticom za poljoprivrednike ED je 121.5 dinara za litar.
 
Koja je cena gassnog ulja na NIS pumpama? Razmisljam da li da kupujem ED ili gasno ulje. Na Lukoil pumpama sa karticom za poljoprivrednike ED je 121.5 dinara za litar.

To ti je cena za ecto dizel,koji je mnogo bolji od običnog evro dizela.Cena običnog evro dizela ti je 126,5 dinara bez kartice.Sa karticom je 118,5 dinara,znači 8 dinara manje.
 
Ja juče kupio na knez petrolu 400 litara gasnog ulja po 116 din,dobio popust na količinu inače cena je bila 119,9 din,i još ide gore.
 
Popust na zlatnu agro karticu : gasno ulje je 3 din a evro dizel 7 din.
Bilo je 5 din gasno i 9 din evro.
 
Nema od jesenas, ali se nadam da će biti sada Prolećna Akcija, za Prolećne radove u polju, prošle je godine bilo tako, ove, videćemo...
Mada i dalje ima popust sa AgroKarticom 3 din. na Gasno Ulje i 5 din. na EuroDizel...
 
Iskreno, NADAM se da će biti Akcije, ali s druge strane, NE VERUJEM, jer je ova cena (za njihove pojmove trgovaca) već dovoljno niska, a prodaja svih derivata se globalno uvećala, pa im i nije neophodno dodatno povećanje prodaje, a na uštrb prihoda, moje neko mišljenje....
Opet, nadam se da grešim, u ovoj besparici i dinar kada spuste, a potrebna nam je velika količina goriva za Prolećne radove, puno znači...
 
Da u svetu nafta poskupljuje i cent na gore kod nas bi oma cenu digli i larmali bi na sva zvona da tako mora a sad ko kurve cute i deru nas iako je cena nafte na istorijskom minimumu.
 
Nazad
Vrh