Cena goriva

Mozes ako se zarati opet.Al lupate oko toga,a i treba vam iskreno,samo na forumu ste tupili non stop o prevozu goriva o cenama o tamo.dzaba moderatori upozoravali..Umesto da cutite i radite posao kad vam se ukazala prilika..I nije u BOSNI nigde ta cena u federaciji je cena goriva blize vasim u Srbiji nego nasim u RS.I kod vas je jeftinije sve od djubriva pa do sjemenske robe pa niko ne prica koliko je prevukao i sta.

Inace u Hr su te provere odavno,kontrolisu auta ima li loze unutra,umesto da se borite da dobijete regresirano gorivo vi palamudite kako cete prevuci da svi vide..:sta:A vasi iz udruzenja nama drze predavanja kako treba u EU da se organizujem,mislim na ove iz udruzenja NAP Srbije ili tako nesto,a u principu se to radi jer Evropa to trazi.
 
Jbg kad smo brisali postove i sklanjali gluposti onda su nas proglasili saradnicima vlasti i da cenzurisemo, eto im sad kad na granici krenu da zabadaju u rezervoare uzorke kao sto odavno rade u HR.
 
Drugar u susednom selu radi bio dizel samo za sebe vec par godina.Sa ostatkom hrani ribu na svom ribnjaku.Verujem da ce i dalje moci da se proizvodi i koristi bio dizel za sopstvene potrebe.
 
Ja se razmisljam da pocnemo sa proizvodnjom biodizela za sopstvene potrebe, ali i tad ce da zabrane onaj sto se pravi od GMO soje:haha:.
Ne znam kakva iskustva imate sa biodizelom ali sama ideja mi ne deluje lose. Pritom u procesu proizvodnje takoreci nema gubitaka.
 
Jbg kad smo brisali postove i sklanjali gluposti onda su nas proglasili saradnicima vlasti i da cenzurisemo, eto im sad kad na granici krenu da zabadaju u rezervoare uzorke kao sto odavno rade u HR.
Ništa nemam protiv nek zabadaju koliko hoće i uzimaju uzorke, a nek nam daju po ceni kao što imaju poljoprivrednici u Hrvatskoj.
 
Nije toliko problem cena goriva koliko je problem mala cena poljoprivrednih proizvoda.Bice evro dizel i 160 dinara kao pre neku godinu ali to nije glavni problem.ako potrosim 100litara na 1hektar psenice nije mi toliko bitno dal cu gorivo platiti 14000 ili 10000 to su 4-5 hiljade razlike to je jedno vece u kafani.Problem je sto je psenica 14dinara pa tako 5t kosta 70000 a treba realno najmanje 120000. mislim da tu cena goriva nije presudna a zbog ovih drugih problema nas upravo cena goriva bode u srce.Iskreno nemamo m.da da bilo sta promenimo.Subvencije su skoro pa ukinuli,uslovi za dobijanje bilo kakve novcane pomoci su prosto nemoguci.Svake naredne godine izlaze neke uredbe na stetu seljaka.Gorivo je skuplje na zapadu ali oni nekako zive jer imaju drzavu a mi je nemamo.Drzava ubija mala domacinstva,to se vidi i u mom kraju ima90%sitnih i tu je kraj kao u bioskopu.za 5godina ostace samo Veliki a mali nestati. Nazalost nevidi se svetlo na kraju tunela.
 
Ma meni visina PDV-a ne smeta.Smeta mi akciza od 44din na 78din TNG-a ili od preko 55din na litru GU.
 
Eto, ja točim gorivo na NIS-ovoj pumpi, ali ovaj nazovi Euro Dizel što sam jesenas nasuo je donja trećina kante pobelela kao mleko :sta:.
A ko nas štiti od muljanja goriva ???
 
Ovolikim akcizama se sigurno ne razvija ni poljoprivreda ni privreda ni turizam ni država. Nije džabe u Americi jeftino gorivo i male marže na proizvode jer je njihova logika da se što više proizvodi i troši. Onda se sve upošljava i svi imaju. Počev o onih koji proizvode sirovine pa preko onih koji imaju poluproizvode i na kraju oni koji su krajnji korisnici. Isto tako je i kod njihovih banaka - kažnjavaju ako pare samo stoje na računu odnosno ne oroče se. Stavite ovo sve kod nas pa bi videli kakav bi nam standard bio. ITD ITD .....
 
Ima li ovo negde u svetu? Placamo najskuplje najgore gorivo u regionu. Akciza veca od cene goriva u rafineriji. A sve kao kako bi zastitili nas.
 
Poslednja izmena:
Ma ko će da uništi nas ???? Taj se nije rodio...... Čitaj između redova.... ubaciš deo biodizela i nema više sumnje :osmeh:
 
Nazad
Vrh