Cena ARENDE u vasem mestu???

slobapatrola

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2012
Poruka
6.718
Lokacija
Crepaja
Ove teme nema....
Kod nas u Crepaji,posle one suse prosle godine,cena ne da nije pala vec skocila, od 300 do 350 evra po kj.A ove godine posle dosta losih cena koje nas cekaju ocekujem da c da jos vise skoci bar na 400:osmeh:
 
Pa poznavajuci nase ljude,ne bi me cudilo!Neka se i puca,samo da se radi...Videcemo,ali sve preko 200 eura po k.j trenutno je gubitak i to dobar!
 
Ja sam nedavno uzeo 19kj na 3 lokacije po 220e... I kod nas se nadje po neki pometni koji placa 300e/kj...:ppozdrav:
 
Pa i ti si pametan sto si platio 220e jeeeeeeeee opet ce da bude dranje 180e maksimalnooo
Tako je i meni drugar lane rekao kad sam sa 150e/kj platio 200e/kj kaze ja preko 180e ni evra,ako bude 200e/kj dacu moju u arendu,ove godine su dosla 2 igraca sa strane pa je platio dvojici vlasnika 250e/kj za iducu godinu i to je sad platio pre 2 nedelje...
 
ako se ubavanistu,dolovu,sefkerinu jabuci i jos nekim mestima placa oko 200 do 250 onda nista cudno sto u crepaji ide i do 350 spramtoga koliko je rodnija zemlja...mislim da biu odnosu na to da ako jedan lanac rodi kao dva a trebas da ulozis duplo cena arende i trebalabiti duplo...
 
koja vam je racunica na zemlju u arendusa cenom od npr 250 evra pokj?
Odnosno cemu se nadate i koja vam je zarada ok?
 
a šta da kažu kod mene ovi što su plaćali državnu zemlju u zakup 125000 ha. Kakva je tu zarada?
 
ako se ubavanistu,dolovu,sefkerinu jabuci i jos nekim mestima placa oko 200 do 250 onda nista cudno sto u crepaji ide i do 350 spramtoga koliko je rodnija zemlja...mislim da biu odnosu na to da ako jedan lanac rodi kao dva a trebas da ulozis duplo cena arende i trebalabiti duplo...
Bez'te deco s prozora.Duplo rodnija zemlja nego kod nas ccc,sta sve necu da procitam.

- - - - - - - - - -

Nisi nigde napisao da je drzavna zemlja, ja sam mislio da su kupio od nekog u selu.
Nije ni kupio drzavnu nego od privatnog lica ali nece da puste cenu jer je pocetna cena za drzavnu 50000din/ha.Kontas?
 
Kod nas je nabijena cena od 250-300 po k.j. A drzavna zemlja je isla cini mi se oko 88.000 din po ha. Strasno,dok se procuje da neko izdaje zemlju za dan,dva se vec proda...
 
I kolko je sad zakup po kj......:sta:Ja mislim da ko kolko moze taj tolko da a da ostavi ili pusti zemlju drugom u zakup za 20 ili 30 eur. to je za mene glupost.Jednostavno tako to ide malo po malo i jbg..
 
Ko god plati 300 eura po k.j na jesen a radi ratarstvo,taj je ili lud ili ne zna da racuna...p.s Ili ima visak para pa radi cisto radi hobija! @DDragan,imate vi dobru zemlju...ne znam koja je bolja ali mislim da je nasa malo u prednosti,barem sto se suse tice.Moze duze da izdrzi bez vode...Vasa zemlja je u odnosu na vase komsije, pojam!
 
Svima nam je lako da pricamo ali kada dodje taj trenutak da se treba birati izmedju vece arende i prepustanja zemlje nekom drugom, nije bas lak izbor, posebno ako je u pitanju zemlja koja se radi godinama. Ovo malo zemlje sto radimo ja gledam kao svoju zemlju, a podsvesno znam da visi u vazduhu.
 
Sta da vam kazem,da ima ludih ima,meni je izmaklo iz ruku pre par dana 10 k.j po 250€. Naisao covek,koji inace radi oko 100-150 k.j i ponudi 300... Nz koja mu je to racunica al tako je,da nije on uzeo nasao bi se drugi po 300 i tako u krug,samo nabijaju jedni drugima cene...
 
Kako je krenulo sa cenama,po 1kj bruto dobijamo oko 60000din-prosek neki.250e arenda to je oko 30000din pola prinosa,pa za sta radimo,da se zove samo.Mislim da po ovim cenama polj.proizvoda arenda nebi smela da prelazi 150e/kj.
 
Nazad
Vrh