Cena šećerne repe i predviđanje njenog kretanja u ovoj i sledećoj godini

Da li ćete sejati repu 2011.g.


  • Ukupno glasača
    23
mi u okolini ns jos cekamo.
 
priljtej mi kaze 4.30 din ako sad pravis ugovor za sledecu godinu onda jos 20 para po kg, znaci 4.50 din ...svi su jako besni!?




Bila ispravka sorry ::novac::
 
mislim da je minimalna kolicina 55 tona po ha u prosecnoj godini, sto se verovatno nije odnosilo na ovu godinu, ali i malo ko je imao viska sirovine da manipulise s njom, a i trziste je bilo suzeno.
 
Ja potpisao (zbog veštaka) sa Žabljom za sledeću godinu 4,3 rsd.Realno ne očekujem neke značajnije dodatne stimulacije jer ima dovoljno interesovanja i bez toga.Svi koji su sejali ove godine sejaće će isto ili više ,a novih kolko oćeš i to bez ugovora samofinansirajući ,tako da bi moglo biti zanimljivo:sjasi:
 
Ni meni uopšte nefali ta zajeb..., mada je trenutno cena primamljiva. Ali šećerane uvek sebi na kraju naprave cenu koja im odgovara, nezavisno od ugovorene cene, jer oni određuju nečistoću i digestiju ::lose::, i nikad se nezna kako će se proći sve dok nelegnu pare!!!
 
Krenuli smo da napredujemo od kako je prestala da se seja repa i da nam uvek kradu na nečistoći i digestiji... Nefali mi, niti razmišljam da je sejem, mada su solazili kod nas iz raznih šećerana da nam nude ugovore...
 
Nazad
Vrh