Cena ćuraka i ćurećeg mesa

pa i kod mene doslo vreme da se kolje pa ajd malo da cujem koju cenu postizete za uredjene curke od neih 17-24 kg
 
Ljudi prodaja ovde ne ide nikako. Kako to kod Vas ide i dal se prodaje. Ovde je kao sto sam pomenuo trziste preplavljeno sa curetinom iz Madjarske.
 
Ja sam rasprodao, mada imao sam poprilicno stete, tako da mi nije ni bilo ostalo mnogo za prodaju.
 
Nudio i nudio cak po 500,0 za kg uredjenih ali ne ide. Juce poklao preostala dva curana (kada nece niko, hocu ja:osmeh:) bili teski negde 23-25 kg. uredjeni.
 
Ako imas viska mesa,zovi na rucak.:haha: :ppozdrav:Na zalost opsta besparica.Treba izdvojiti danas stotinak evrica i pojesti ih.E drzavo moja,kad ti je hrana luksuz.::jako_besan::
 
23s82uc.jpg


- - - - - - - - - -

20 kg ociscen ,belo meso ,batak karabatak i krila za susenje.
 
Tronedeljni curici stizu 24.04 po ceni od 610,0 din za komad. Ne zna se dal su curani ili curke.
 
Pozdrav forumasima :ppozdrav: Dule jel se zna odprilike kolika ce cena cetvoronedeljnih curica biti? za sad bar kod mene u Nisu, ih jos i ne upisuju :/ vidim tronedeljni skupi..
 
Pozdrav svima.Mozete li mi reci kakve su cene cetvoronedeljnih curki,po mogucnosti musko jato.Cena me zanima za otprilike 50-60 kom.
 
Pozdrav, pre par godina gajio sam curke. Pola prodam, pola ostavim sebi, tako da mi ona moja polovina ostane za dzabe plus moj trud.

U medjuvremenu sam od vecih odgajivaca, koji gaje na stotine curaka, saznao neke stvari:

- vise se isplate zenske curke, nego muske - iako svi hrle ka curanima :)
- curke, a i curane, se ne isplati toviti preko 17kg. Sve preko toga, mnogo hrane trose za taj jedan kilogram.

Zanima me misljenje nekih iskusnijih curandzija sa foruma, koliko su ove price tacne?
 
Nazad
Vrh