Cena ćuraka i ćurećeg mesa

valjevac

Zaslužan član
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
1.522
Lokacija
Valjevo
Prošle nedelje poklali čurke. Uređene ćurke, sa navršenih 5 meseci ( tačno), težile 44 kg mesa.
Mislila sam da će biti bolje, ali eto.

Ovih dana koljemo ćurane i dostavljam tačan izveštaj o ukupnim troškovima.

Nisam sigurna po kojoj ceni se prodaje ćuretina jer imam 5 ćurana naručenih.
Prošle subote prodao dve ćurke, jednu po 400 a drugu po 450 dinara.Otišle u Beograd.
 

djidjikv

Novajlija
Učlanjen(a)
7 Sep 2011
Poruka
4
Lokacija
kraljevo
Prošle nedelje poklali čurke. Uređene ćurke, sa navršenih 5 meseci ( tačno), težile 44 kg mesa.
Mislila sam da će biti bolje, ali eto.

Ovih dana koljemo ćurane i dostavljam tačan izveštaj o ukupnim troškovima.

Nisam sigurna po kojoj ceni se prodaje ćuretina jer imam 5 ćurana naručenih.








Prodatih 16 curaka po ceni od 450din.
 

Uča

Član
Učlanjen(a)
5 Nov 2010
Poruka
55
Lokacija
Kruševac
Prošla tura u avgustu je prodata po 450 dinara/kg. Ista cena će biti i za Novu godinu tj. iza 21.12. kad budem sređivao ćurane. Prošle godine sam prodavao po 400din. Prva tura se isplatila, a druga iako je bila bolja nije se toliko isplatilo. Moja greška je bila što sam ljudima unapred rekao da će cena biti ista kao prva tura pa nisam hteo da menjam cenu bez obzira na visinu zarade jer reč je reč i treba je poštovati. Ove godine obe ture idu po 450 dinara i višestruko se isplati.
 

Duško58

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
12.425
Lokacija
Futog
Mislim da bi realna cena za ovu sezonu bila 450,0 dinara, pa i svinjetina je poskupela.
 
V

Višnja

Guest
Kao što sam obećala, pišem završni izveštaj.

Ćurke kupljene 02.06. 2011., kao tronedeljne, po ceni 520.00 dinara komad.
Od 10 komada imala sam 4 ćurke koje su zaklane na navršenih 5 meseci, ćurani danas, dve nedelje kasnije.

Ukupna težina uređenog mesa je 140.00 kg( mereno precizno - u gram)

Troškovi: Ćuriči 10/ 520.00= 5200.00
Ču I 2o kg = 1156.00 din
ĆU II 40 kg = 5092.00
ĆU III 90kg =10764.oo
ĆU IV 90kg = 9432.00
Vitamini i zaštita o kojoj
sam pisala u temi = 1400.00
___________________

33044.oo ( ako sam sada dobro sabrala)

Rezime: 140.00kg zdrave ćuretine sa ukupnim troškovima od 33.o44 dinara

Utrošeno hrane u granulama 240 kg.
Eto, to je detaljan izveštaj ako će nekome pomoći kao orijentir:)

Pozdrav do sledeće godine :)
 

MilanM

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
1.007
Lokacija
Gadzin Han, Serbia
Meni ovde nesto nije jasno :osmeh:. 10 curaka pojelo 240kg hrane sto mu dodje 24kg po komadu to mi se ne uklapa sa tekstom koji je na pocetku teme

"8nemanja_st01_58
Mana tovnih ćuraka u odnosu na tovnu pilad je što im je potreno oko 4-5 kg koncentrata za kilogram prirasta dok je piletu potrebno 2-2,5kg za kilogram....."

Po mojoj logici za curku koja ima 20kg treba joj 80-100kg koncentrata, a po ovoj racunuci koju je Visnja dala svaka curka je pojela oko 24kg hrane. Znaci ako bih ja sledece godine cuvao 3 curke meni bi trebalo najvise 70kg hrane pa ako je tako onda uzimam na prolece i cuvam curke, imao bih 40kg mesa maltene kao da zakoljem 15 tovljenika(jednu curku bi cuvao za sestru)
 

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.610
Lokacija
Apatin
Odvoji sam ovaj deo, da bi se moglo u posebnoj temi pisati o cenama ćuraka i ćuretine na tržištu. Ovo se provlači kroz sve teme, pa sam ja pokrenuo posebnu.
 
V

Višnja

Guest
Odvoji sam ovaj deo, da bi se moglo u posebnoj temi pisati o cenama ćuraka i ćuretine na tržištu. Ovo se provlači kroz sve teme, pa sam ja pokrenuo posebnu.
Odlično!
Tema će biti veoma aktuelna u ovom periodu, ali si ispustio da preneseš nekoliko postova iz teme " Način držanja ćuraka" gde uzgajivači konkretno pišu o cenama kojie su aktuelne za ćureće meso ove sezone.
 

Uča

Član
Učlanjen(a)
5 Nov 2010
Poruka
55
Lokacija
Kruševac
Meni ovde nesto nije jasno :osmeh:. 10 curaka pojelo 240kg hrane sto mu dodje 24kg po komadu to mi se ne uklapa sa tekstom koji je na pocetku teme

"8nemanja_st01_58
Mana tovnih ćuraka u odnosu na tovnu pilad je što im je potreno oko 4-5 kg koncentrata za kilogram prirasta dok je piletu potrebno 2-2,5kg za kilogram....."

Po mojoj logici za curku koja ima 20kg treba joj 80-100kg koncentrata, a po ovoj racunuci koju je Visnja dala svaka curka je pojela oko 24kg hrane. Znaci ako bih ja sledece godine cuvao 3 curke meni bi trebalo najvise 70kg hrane pa ako je tako onda uzimam na prolece i cuvam curke, imao bih 40kg mesa maltene kao da zakoljem 15 tovljenika(jednu curku bi cuvao za sestru)
Ma kakvi 80 do 100kg hrane. Moje su uvek pojele oko 50kg hrane i uvek težile očišćene od 14,4 do 16 kg u zavisnosti od ture. Sa tolikim utroškom hrane ona bi bila totalno NERENTABILNA. O isplativosti sam napisao koju reč u rubrici o ćurkama i načinu njihovog držanja.
 

MilanM

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
1.007
Lokacija
Gadzin Han, Serbia
vidim da se nesto tu ne slaze pa nije curka svinja pa da pojede toliko :). Ja bih prvo cuvao mozda 3 ili 4 da udjem u stos jednu za mene i 1 za sestru a 2 prodam a kasnije moze da se racuna na ozbiljniji broj, jedan komsija je cuvao ove godine 10 komada i zaradio je 60k.
 
V

Višnja

Guest
Meni ovde nesto nije jasno :osmeh:. 10 curaka pojelo 240kg hrane sto mu dodje 24kg po komadu to mi se ne uklapa sa tekstom koji je na pocetku teme


Naravno da nije jasno :haha: napravila sam veliku grešku koju tek sada primećujem, slučajno sam se vratila na post i primetila.
Post sam pisala umorna, posle klanja, sve je tačno: i količina mesa i troškovi, ali nisam dobro upisala količinu hrane što ću sada ispraviti u gornjem postu.
Naime, ČUI je dva džaka po 10 kg ( tako proizvođač pakuje "jednicu") ostali džakovi su po 25 kg :haha:
Dakle:
ĆU II 4 džaka po 25 kg ( ne 40 kg), ĆU III 9 džakova po 25kg( ne 90 kg), ČU IV 9 džakova po 25 kg( ne 90 kg).
Uzgajivačima ćurka je nije mogla da promakne greška jer navedena cena se ne slaže sa količinom.
Izvinjavam se na omašci i zaista slučajno, u brzini , napravljenoj grešci. Sada ispravljam grešku u gornjem postu količini potrošene hrane, sve drugo, troškovi i količina je dobijenog mesa je tačno napisano.

Pozdrav : )

---------- Poruka napisana u 23:27 ---------- Prethodna poruka je at 23:06 ----------

Kao što sam obećala, pišem završni izveštaj.

Ćurke kupljene 02.06. 2011., kao tronedeljne, po ceni 520.00 dinara komad.
Od 10 komada imala sam 4 ćurke koje su zaklane na navršenih 5 meseci, ćurani danas, dve nedelje kasnije.

Ukupna težina uređenog mesa je 140.00 kg( mereno precizno - u gram)

Troškovi: Ćuriči 10/ 520.00= 5200.00
Ču I 2o kg = 1156.00 din
ĆU II 40 kg = 5092.00
ĆU III 90kg =10764.oo
ĆU IV 90kg = 9432.00
Vitamini i zaštita o kojoj
sam pisala u temi = 1400.00
___________________

33044.oo ( ako sam sada dobro sabrala)

Rezime: 140.00kg zdrave ćuretine sa ukupnim troškovima od 33.o44 dinara

Utrošeno hrane u granulama 240 kg.
Eto, to je detaljan izveštaj ako će nekome pomoći kao orijentir:)

Pozdrav do sledeće godine :)
Ispravak greške u količini hrane:
ĆU I 2/10 = 20kg
ĆU II 4 /25= 100kg
ĆU III 9/25 = 225kg
ĆU IV 9/25 = 225kg
________________________
Ukupno potrošeno 570 kg hrane
Ukupni troškovi :33.044
Dobijeno mesa 140.00 kg.

Još jednom se izvinjavam se na nemamernoj grešci.
 

Uča

Član
Učlanjen(a)
5 Nov 2010
Poruka
55
Lokacija
Kruševac
E, Višnja, ovako već može. Ti si nabavila tronedeljne 2.6. što znači da su ćurani na dan klanja stari 5 meseci i 3 nedelje ( otprilike ). Zato su ti i pojele 57kg hrane po grlu. Ja sam svoje nabavio kao tronedeljne 10.8. i čuvaću ih do 20.12., što znači da će biti stari 22 nedelje tj. 5 meseci i 4 dana. Razlika je u starosti između tvojih i mojih (na dan klanja ) oko 17 dana. Zbog toga i računam da će moje pojesti oko 50kg hrane po grlu. Razlika je 7 kg hrane za 17 dana. To je to! Ja hranim 12 komada i računam da će da (sa ovom cenom koncentrata ) ulaganje biti 34000 dinara + 500 dinara. Ja koristim koncentrat ''Bečejka'' i jako sam zadovoljan napretkom. U prošloj turi sa 20 nedelja prosečna težina očišćenih je 14,4kg. Sad računam na više. Mislim da sa 23 nedelje koliko su ti bili stari, napredak je trebao da bude bolji. Verovatno je uticalo na kilažu to što si imala 4 ćurke koje su ranije zaklane, a ja čuvam isključivo ćurane. Može da se desi pri nabavci da uleti po koja ćurka ali se meni do sada to nije desilo. Uvek sam imao ćurane osim u prvoj turi jer nisam znao da se mogu naručiti i kupiti samo ćurani. Ovakva računica je sada precizna!

 

Duško58

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
12.425
Lokacija
Futog
@zooky

Cena uredjene curetine za kg je oko 450,0 din. Cujem da prodaja dosta tesko ide zbog besparice.
 

valjevac

Zaslužan član
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
1.522
Lokacija
Valjevo
Dusko, stara musterija, godinama uzima od mene.Zato je ta cena.Sledecih 6 komada koje koljem nema ni dinara - mislim to su curke za moje potrebe.:haha::bravo:
 

malimedo38

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
123
Lokacija
Backa Palanka
Ma to samo samo onako rekao postoje u pitanju Backi petrovac.Ali stvarnoje bilo problem nabaviti ove godine obicne domace curke.Obisao sam par sela ali nasao sam da ljudi drze malo nemaju za prodaju.Zvao sam zivinarsku zadrugu u NS ali i oni imaju samo hibrid big but 6.
proletos je samo jednom imala jedna zena samo 4 kom i trazila 350 din sto mi je bilo puno posto su tronedeljni tovni bili oko 480 do 500 a ovi od par dana da budu 350.Inace koja cena bila na pijacama ove godine???
Izgleda su ostale samo po salasima gde sam ih i izgleda i nasao za dogodine tu kod nas u okolini grada
 
Vrh