Cena ćuraka i ćurećeg mesa

malimedo 38, ja sam ove godine oko juna na istoj toj pijaci prodao 60 mojih domacih curica za po 200/din po komadu, jedva, kasnije ih je bilo i po 300, a dok sam ja prodavao jedna seda baka je svoje cenia 250, i iste curke, ja zapatio od nje. moras redovno ihi, moje su bile stae 7-10 dana, nisam hteo pre da prodajem pozz

---------- Poruka napisana u 22:20 ---------- Prethodna poruka je at 22:18 ----------

prodajem ja curke i curane domace na salazu kod backe palanke, cena zaklanih 450din/kg, zive jos nismo prodavali pa neznam cenu, verovatno 400 din/kg
 
Mi smo imali proletos oko 30kom curica viska i mama ih je prodala po 250din kom stare par dana. Rec je o obicnim curkama u obicnoj (braon ili divljoj boji, kako je ja zovem) i belo-sarene. Nisam primetio da je bila nestasica, u svakom slucaju ima ih tokom aprila i maja svake nedelje na Najlon pijaci u NS.
 
E pa hvala Vam svima na odgovorima i korisnim informacijama.
Zeljo ja i ti se cujemo na prolece za jedno dvadesetak onda.
Mozda i za jaja posto imam inkubator ako si voljan da prodas
 
Pozdrav drustvo. Kako vidim do sada ni jedan post na ovoj strani ne govori o ceni curaka i cureceg mesa kako tema i nosi i naziv. Zato bih Vas molio da se malo posveti paznje i ne izlazi iz teme. Hvala.:ppozdrav:

Postovi koji su bili off, prebaceni u odgovarajuce teme.
 
Poslednja izmena:
Za 12.04 jednodnevni curici 290,0 din za kom. Tronedeljni za 26.04 jos ne znam cenu, ali cini mi se da to ne mogu biti tronedeljni ako prvi izlaze 12.04. Fore i fazoni ink. stanica.
 
Ovde su mi rekli da bi oko 5-og moglo da bude ćurića, mislim po 6.5e, kažu da će posle toga da skoći cena za oko 0.5e.
 
Tronedeljni curici za 26.04 550,0 din. komad. Jednodnevni za 12.04 290,0 din. za komad. Ja narucio 7 komada jednodnevnih za 12.04
 
uuu skupo!!! ja sam cetvoronedeljne placao po 600 prosle god. oko 20og aprila :ppozdrav: mozda i ja uzmem jednodnevne, pa cu da pokusam da ih ocuvam...
 
Jeste skupo je. Valjda ih povukla ova cena pilica, pa hajd da malo i na curicima maznemo para.:sta: To za nas u trgovinama nije dobro. Nasa provizija na prodaji istih je mala, a musterije ih nece kupovati zbog skupoce i besparice, a curke mnogo pojedu hrane gde bi i mi mogli malo da zaradimo.
 
Kod mene u Kruševcu biće isporuka za 3 dana. Cena četvoronedeljnih se kreće od 550 do 600 dinara. Ja sam naručio 13 muških, a da li će svi biti muški ili ne to samo Bog zna. Njihova cena je 600 dinara.
 
Kod mene u Cacku 630 .... i to se ne zna koji su koji :D
I da koliko ide secera u 1l vode i da li to treba davati cesce ili samo ponekad ?
 
Sve to stoji, a kako ja mogu da znam dal' imaju 3 ili 4 nedelje sa sigurnoscu. Moze da mi kaze da imaju i pet. Neki budu sitniji neki krupniji...ma sve je to macka u dzaku
 
Kolika li ce biti cena ove godine curetine? U odnosu na vecu cenu curica, hrane koja je isto poskupela, Evra...i posto je poslednjih 2-3 godine. tu oko 450din/kg. realno bi bilo da na jesen bude bar 500din/kg
 
Kolika li ce biti cena ove godine curetine? U odnosu na vecu cenu curica, hrane koja je isto poskupela, Evra...i posto je poslednjih 2-3 godine. tu oko 450din/kg. realno bi bilo da na jesen bude bar 500din/kg

Obzirom da su cene mesu uopste krenule na gore sigurno ce i curece shodno tome poskupeti. Za koliko i sta ce sve da se desi do jeseni samo Bog zna.
 
Nazad
Vrh