Caussade semences (kosad)

Ima neko neka iskustva od ove godine, sa prinosima ?
 
ja sam imao imeriju na zemlji 5-6 klasa oko35 k.j 55tona sam imao za naplatu imaolo bih ga garantovano 2t po jutru nego sto sam posejao u mokro to je niklo odma a ostatak je cekao kisu pa taj kasnije sto je nikao je bio duplo gori od ovog sto je prvo nikao.Prskan je pulsarom.
 
Kod mene je bio Reali, na 7kj oko 65 meteri po kj. Lepo i lako se krunio vlaga 16% (na otkupnom mestu su cepali sa glavom samo tako,odokativno bilo suvo zrno). Seme lepo jednako niklo skoro svako ,cena pristupacna...moja preporuka
 
Kolega je imao Realy imao je 9.8t po hektaru nije los kukuruz,ja sam sejao suncokret Fabiola ocekivao sam vise od tog hibrida a ono jedva 20m po kj ipak mislim da je Syngenta u suncokretu nepobedljiv
 
Sejao sam ove godine od suncokreta Durban i Fabiolu.Fabiola doosta kasnija od Durbana i otislo mi semena bas dosta.Delim misljenje sa kolegom Robertom,singenta u suncokretu bar na mojim njivama no.1.Sve mi se cini da vise necu ni eksperimentisati sa drugim sortama.
 
Kolega Grunt!
Jel sad ovo neka reklama za njih???
Posijem ne znam sta(znaci nista) a dobijem svasta.?!?

Inace bio sam prosle nedelje na njihovom predavanju, imaju 5 hibrida kukuruza, 5 suncokreta i jednu psenicu.
Seme se uvozi iz Francuske.Tvrde da ce njihovo bit najjeftinije uvozno seme u Srbiji.
Sa prinosima kukuruza u ogledu francuskih semenskih kuca u organizovanju pss B.Topola nisu se bas proslavili, tako da na visljim terenima nisam siguran da su tako dobri, mozda na nizima.
Sa suncokretima imaju neke cudne(da ne kazem neverovatne) prinose u pojedinim ogledima(na primer Kikinda).
 
Zainteresovali su me hibridi ove semenske kuce posto sam cuo od prijatelja iz Zmajeva da su se dobro pokazali i dali zadovoljavajuce prinose, pa sam nasao na internetu njihov katalog za srbiju 2014 http://www.caussade-semences.rs/ i njihov glavni sajt iz francuske http://www.caussade-semences.net/ koga interesuje da pogleda.

Raspitivao sam se i o ogledu francuskih polja u B. Topoli, receno mi je da je bila u pitanju losija parcela. Cak sam video i rezultate, jesu tamo bili nizi prinosi, ali su caussade hibridi bili medju najboljima, bolji i od dkc i od syngente.
A sto se tice komentara za syngentine suncokrete,nisu oni vise kao sto su nekad bili, em domaca proizvodnja,em skupi,pa jos u onim paketima…
Ja sejem caussade u svakom slucaju,nadam se da ce imati i korektnu cenu.
 
Poslednja izmena:
Mi smo prosle godine imali jak lose rezultate sa suncokretom imeria glavice su bile velike ali prazne kao da se nije oprasio
 
mark3 kakva je bila agrotehnika, kad si sejao, cudi me za taj hibrid, koliko ja znam to im je najbolji hibrid i provereno dobar i stabilan.
 
Ja sejem caussade u svakom slucaju,nadam se da ce imati i korektnu cenu.

Izvini Postovani Kolega, ali kako vidim neces ti nista da sejes, ti si komercijalista, koji bi ovde da pravis reklamu za prodaju svoje robe, sa kojim prakticnih iskustava nemas nista, nego pricas ono sto su i tebi ispricali (nadam se da nisam bio grub,nije mi namera).Cenu bi ti trebao da znas najbolje.
Inace da te podsetim, u predstavljanju pre dva meseca si napisao da si iz Subotice i posedujes mali vocnjak.U profilu pises da si iz Zmajeva.???
Pozdrav za Nikolu Lukin!:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Postovani Drobi, vidim i grunta ste nesto prozivali da je reklama, sad mene ko je sledeci... nemoj uvaziti moje savete i poruke ako mislis da je neka reklama. Sto se tice mog predstavljanja dobro ste primetili pa da i na to odgovorim, rodjen sam u Zmajevu gde imam par hektara zemlje, a zivim u Subotici gde imam vocnjak, iz tog razloga sam spomenuo namerno obe lokacije.

Pozdrav :cool:
 
Postovani Drobi, vidim i grunta ste nesto prozivali da je reklama, sad mene ko je sledeci... nemoj uvaziti moje savete i poruke ako mislis da je neka reklama. Sto se tice mog predstavljanja dobro ste primetili pa da i na to odgovorim, rodjen sam u Zmajevu gde imam par hektara zemlje, a zivim u Subotici gde imam vocnjak, iz tog razloga sam spomenuo namerno obe lokacije.

Pozdrav :cool:
I na tih par hektara bas caussade pored tolikih drugih hibrida? Ili ti nesto znas sto mi drugi ne znamo?
 
mark3 kakva je bila agrotehnika, kad si sejao, cudi me za taj hibrid, koliko ja znam to im je najbolji hibrid i provereno dobar i stabilan.

Sejano je na parceli od 9 hektara po 3 hektara kws barolo, caussade imeria i pionir nisam siguran koji mogu naci deklaraciju, bas zbog uporedjivanja potpuno ista agrotehnika i djubrenje za sve ubedljivo najbolji prinos kws pa pionir a imeria 500-600 kg manje od kws.
 
Ja sam prosle godine sejao oko 13 kj caussede oneli i reali,dobro su se pokazali imao sam oko 7.5 t po jutru,i ove godine cu najverovatnije takodje oko 10-tak jutara posejati njihova semena
 
Postovani Drobi, vidim i grunta ste nesto prozivali da je reklama, sad mene ko je sledeci... nemoj uvaziti moje savete i poruke ako mislis da je neka reklama. Sto se tice mog predstavljanja dobro ste primetili pa da i na to odgovorim, rodjen sam u Zmajevu gde imam par hektara zemlje, a zivim u Subotici gde imam vocnjak, iz tog razloga sam spomenuo namerno obe lokacije.

Pozdrav :cool:
Iii jesili promoter njihov ili nisi?
Ako jesi, lepo se predstavi i mogao bi malo stucnije da pises za svaki hibrid sta i kako! a ne ''ja cu ih sejati a nadam se i dobroj ceni'' to nije nikakva odlika stucnog lica!!!
 
Kolege dal je neko sejao caussade suncokret konkretno fushia cl hibrid,i dal moze se ona prskati sa pulsarom:sta:

- - - - - - - - - -

Nemoguce da nema nikog na forumu da nije sejao suncokret ove kuce semena:sta:
 
Nazad
Vrh