Case

Cici kakva je potrošnja ariona u transportu, vozikanju i lakim poslovima. Možda bi arion 430 orao sa trobraznim plugom u našim uslovima, a brine me potrošnja u transportu, koji bi takodje treba da radi. Polovan traktor mi je realnost a i potreba.
 
Gledajući klipove što je postavio Galicije, uz pesmu i veselje, sa njim je milina raditi. Jak sa malo elektronike, a težak.
Mada je i čalmanska zemlja u većini dosta laka za obradu.
 
Видео у коме је све речено о трактору....ако нешто није јасно кога интерсује ова серија максм, а и МХ друга генерација максума пошто је то исти трактор као и овај...слободно питајте...
 
Juče sam išao gledati jedan Case 5140 Pro. Ima par kozmetičkih nedostataka. Jedini problem što sam primjetio je EHR, tj kada je prvi put pokrenut traktor EHR je radio,a kasnije ga nisam mogao pokrenuti. Da li postoji neko zaključavanje hidraulike ili kakav bi kvar mogao biti

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Juče sam išao gledati jedan Case 5140 Pro. Ima par kozmetičkih nedostataka. Jedini problem što sam primjetio je EHR, tj kada je prvi put pokrenut traktor EHR je radio,a kasnije ga nisam mogao pokrenuti. Da li postoji neko zaključavanje hidraulike ili kakav bi kvar mogao biti

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Zavisi koji EHR je u pitanju, najcesce imaju zakljucavanje ali trebalo bi da bude zakljucan i pre prvog pokretanja.
 
ЕХР му не ради уопште ако се на мод/режим селектору није изабрао жељени режим рада у коме ЕХР ради, а то је средњи или скорз доњи режим према предњем точку гледано...то су два режима у којима му ЕХР ради, у првом горњем режиму где је нацртана полуга, то је фксни режи и у том режиму ЕХР не ради и он са хидрауликом не може да копира терен, већ коснтанто одражва дубину, па ако рецимо наиђете на неко узвишење са предњим точковима он ће зарити максимално прикључак у земљу (тачније зависи од тог узвишења) или буде обрнуто. Рецимо како са предњим точковима загазите у дубок разор он ће подићи прикључак јер је то фиксна дубина....

Мени није јасно, шта није тачно радило? Није хтео да подигне полуге горе доле?

Пре паљења трактора обавезно џосјтик поставити у неутралан положај, јер у том положају му ништа не ради, мада би требао да угаси рад хидраулика и ако остане у неком другом положају по гашењу трактора. Али је препоручно да када се спусти прикључак и откачи исит рецимо, да се џојстик врати у неутралан положај. Лампица жута тада треба да трепери, коснтанто. Ако она не трепери у том положају чим се упали трактор и када се не ради са хидраулико, онда он има неки проблем са хидрауликом, тачније са струјом. Могуће да му је маса код кабине, назад на десном стубу лоша, даље ако и то није онда треба тражити узрок, али је нешто око струје. Можда неки соленоид зеза...
 
Pod EHR mislim da ne radi kontrola podizanja i spuštanja poluga. Moguće da sam je ja slučajno zaključao. Riječ je o kontroli sa joystickom.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ако повучеш скроз напред џојстик он ће ти спустити полуге, ако га повучеш назад он ће их подићи...е сад, ако си ти покушао да у радном положају спустиш полуге, онда си му требао и на потенциометру за дубину подесити жељену висину спуштања, значи напред гурнеш скроз ту ручицу која се налази иза џојстика и онда ће он спустити полуге скроз до доле, за дизање опет повучеш назад џојстик...тако му ради хидраулик...

имаш код мене на овом снимку на око 15 минута приказ како се ради са џојстиком и са мод селектором...
 
Hvala na informaciji, bice slike ako se pazari traktor

Ovo je slika iz kabine. Da li postoji mogucnost da je nesto pogresno bilo postavljeno ili da je neki veci kvar?
fc0f55953a7a9b99be5f64e8e3e5bab0.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Имаш ли слику потенциометра за дубину? Да видим у ком је положају он?

Овде све изгелда у реду...Могуће је да је неки ситан електрични проблем...
 
Nazad
Vrh