Case

Ako je taj Maxum/6050 jos uvek jedini 6-cilindraš na tržištu sa 125 ks vredi ga kupiti. Ako je i on zbudžen na 4 cilindra onda je već izbor dosta veći. Koja je cena za Pumu 125? To je isto 6-cilindraš sa velikim potencijalom,pretpostavljam da mu je i cena takva.
 
Ako je taj Maxum/6050 jos uvek jedini 6-cilindraš na tržištu sa 125 ks vredi ga kupiti. Ako je i on zbudžen na 4 cilindra onda je već izbor dosta veći. Koja je cena za Pumu 125? To je isto 6-cilindraš sa velikim potencijalom,pretpostavljam da mu je i cena takva.
To su sve sestaci. jedino je razlika izmedju maxum/6050 i Pume u ubrizgavanju. Svaka puma je common rail a ovi su klasici,rotaciona pumpa-dizna
 
Ja sam od kolege vozao do zimus maxuma 125 i bas sam dosta operacija radio sa njim od transoporta 2x14t ,lemken europal 5 3x44 ,ferocop tanjiraca vucna f560 sa pakerom i nesto malo spremanja sa conset 4.1m . Mogu reci da je traktor kvalitetan dobar pouzdan. Klasican sirovi sestak bez ad blue i dpf i egera i ostali gluposti . Menjac 16x16 hidraulika 5t podizna moc. Jednostavan i bas dobar traktor. Po meni na ovom traktoru je falilo ogibljenje prednjice i mogucnost 17 eco brzine da u transportu kad uslovi dozvoljavaju u nekim 35+km/h ide u manjim obrtajima da ne jede bezpotrebno naftu. Probao sam mu malo i brata new holanda 6050 i moj licni utisak da finalna obrada bolja kod maxuma.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od kolege vozao do zimus maxuma 125 i bas sam dosta operacija radio sa njim od transoporta 2x14t ,lemken europal 5 3x44 ,ferocop tanjiraca vucna f560 sa pakerom i nesto malo spremanja sa conset 4.1m . Mogu reci da je traktor kvalitetan dobar pouzdan. Klasican sirovi sestak bez ad blue i dpf i egera i ostali gluposti . Menjac 16x16 hidraulika 5t podizna moc. Jednostavan i bas dobar traktor. Po meni na ovom traktoru je falilo ogibljenje prednjice i mogucnost 17 eco brzine da u transportu kad uslovi dozvoljavaju u nekim 35+km/h ide u manjim obrtajima da ne jede bezpotrebno naftu. Probao sam mu malo i brata new holanda 6050 i moj licni utisak da finalna obrada bolja kod maxuma.
Mislis na finalnu obradu enterijera?
 
Ja sam uzeo maxxuma pre dve nedelje, probao ga odma. Lepa udobnost, ogibljenje kabine znaci dosta... Brz traktor, okretan, mala potrosnja... Jeste da je skocila cena, al skocila je i cena ovim drugim kvalitetnijim markama, nema nista ispod 100000 u osnovnoj varijanti...
 
Case 1056 ima pumpu u mjenjacu koja podmazuje mjenjac i iskljucuje vucu e sad.znali ko koliki pritisak treba da daje ta pumpa
 
Case ih Mx 80 c, ne ukljucuje mi kardan.nema struje na špulni ventila.......kad dovedem živu struju na špulnu,ništa se ne dešava..ne čuje se da cvakće ventil...da li neko zna kako rastavim ventil da ga operem...ili sta bi migao biti kvar ...
 
Moze biti svasta. Mozda je oslabio elektro magnet, a mozda je i do samog ventila. Tu uglavnom nepostoji remont. Najbolje nov.
 
Ako ste pratili moje snimke iz pripreme za prolećnu setvu, videli ste kakve probleme imam sa predubokom pripremom, prevashodno zbog toga što nemam duple točkove i zbog mase traktora CASE PUMA 155. Ove godine sam konačno rešio da skinem tegove i smanjim pritisak u gumama kako bi sprečio da traktor previše tone u zemlju, nadam se da ću time omogućiti pliću obradu i manje isušivanje zemljišta. Kako sam sve obavio, pogledajte u videu... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Traktor upali normalno na manjim obrtajima motora treperi mi lampica nacrtan akumulator, kako dodajem gas polako se gasi da bi na 1500 obrtaja motora se ugasila, probacu da malo naspanujem kaiseve, ocistim kleme i kontakte pa cu videti ako nista zvati majstora da proveri alternator sumnjam na njega, cujemi se i kais od klime na visokim obrtajima hoce da zasvira verovatno treba da se menja. Da li je neko imao slican problem?
 
Nazad
Vrh