Case

Nemam CASE ali imam Fergusona i orao pre neki dan duboka sa 1400-1500 bez broblema.
 
Ja mislim da ima stelovanje i da fabricki stoji na 30%, a moze se stelovati u koracima po 5%.

...................
Sada videh u uputstvu, fabricki je na 20%.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sa fabrickim softverom sam mogao da biram kada da prebacuje u manje brzine. Imao sam izbor 5, 10, 15, 20 i 25%. To znaci da je prebacio u manju brzinu kada je npr. pao br. obrtaja za 5 %. Ali su mi jednom ubacili noviji softver i tu opciju sam izgubio. Pokusavali su da vrate tu staru verziju ali nisu uspeli.

Ubedjuju me da je sa ovim obaranjem obrtaja do 1500 najmanja potrosnja i najveci ucinak ali ja to ne mogu da slusam.
 
Izgleda stvar ukusa ili se samo postavi . Lično orem na 1400-1500 obr , ako je baš teška zemlja i vlažno onda do 1700. Zanimljivo da ovde recimo svi koji imaju Fiat rade na velikom gasu , i sa Rusima isto , zašto je tako , neznam.
 
Ne treba se bojati gasa...treba motor da dise ne da se gusi..svaki motor ima svoje specifikacije u kom opsegu mu je najjaci obrtni moment i toga se treba drzati..ako je na fergusonu 1500 ili na rusu oko 1800,ne bitno...nit treba gasirati do patosa nit ga stedeti previse...

- - - - - - - - - -

I cici je pravu sto mu se ne svidja drastican pad obrtaja...treba to vratiti kako je bilo,ono je bilo super stelovanje..
 
Par slika za Galicija i njegove kompanjone

- - - - - - - - - -

2nc2pli.jpg
[/IMG]
245wtp1.jpg
[/IMG]
 
Nisam video Optuma uzivo nikada. 55c ima recimo zadnje gume koje mu nikako ne stoje. Ako bi ga uzmao prvo je vece gume staviti (u precniku ne u sirini). Maxx110 meni je neobican sto prednja osovina je ispod kabine bukvalno. Navikao sam na 125 pa kada sam terao 110 ne mogu da se pohvatam, ali mi se svidja okretnost.
 
Nazad
Vrh