Case

Farmall A i U se sancuju u Jesiju u Italiji. Sa dva para tockova to je traktor koji bi bio uposlen cele godine. Taj menjac nije srecno resenje, jer imas samo 2 brzine za oranje (7 i 10km/ha na 1900o/min), a to je malo, jer uslovi se razlikuju od njive do njive. Obavezno neki menjac sa vise brzina gledaj.
 
Gde si nasao grafik brzina, molim te? Daj da pogledam

Da jeste poenta da radi cele godine, jer jedino tako ima smisla.

Raspitacu se, ako neki bolji menjac i kompresor naguraju traktor na 30+ k eura orace 7011 jos dugo

A nisam siguran da li ce tih 1900 o/min biti malo previse za ekonomicnost
 
Nisam gledao grafik. Iz prakse sa Nh t5060 koji ima isti menjac kao i Farmall A mogu ti reci to. Moguce da ako ima manje gume od 106ks modela ima i malko drugaciji (sporiji) odnos brzina. Najbolje probati na placu u Titanu koliko km/h ide u kojoj brzini na radim obrtajima 1800-2000o/min. Mozes ti orati i na manjim obrtajima, samo svi serviseri preporucuju vece obrtaje kod teskih operacija. Kad prska, seje, para i prevlaci prikolice u lakim uslovima mozes voziti na kojim hoces obrtajima.

Ispod 30k nema sanse da prodjes, osim ako ne uzmes bas klot varijantu.
 
mislim da nije isto, prenosni odnosi, velicine guma. Radio sam sa jxu95.

Ja 30 i vise k eura ove godine ne dam, a oni kako hoce. Nemam nista ni protiv te klot varijante ako ima kompresor, a ubedjen sam da nema.

Stvarno nije godina za razbacivanje parama, obzirom na to sta se sve izdesaval i sta nam sve rade.

A sto se same probe tice, pa ni patike ne kupujem da ih ne probam, pa cu njima da isporucim gomilu para bez probe.
 
Menjac 16x16 je 2 klase bolje uradjen od 12x12, na zalost nema ga u Farmall A, tek u Maxxum. Mozda ima u Farmall U kao top modela Farmall serije.

Aco za 30k sa pdv, a da ima kompresor, mislim da nece da moze. Obavezno uzmi klimu, ima mnogo stakla i vec na 20 stepeni napolju je neizdrzivo u kabini. Kao u stakleniku :osmeh: Ako ne uzmes klimu, otvaranje vrata cim sednes u kabinu.
 
Znam kako je u toj kabini, a to znaju i oni zato je klima standard.

A kupiti nov traktorte kategorije da bi se luftirao otvorenih vrata je suludo.

Otprilike udobnost u radu je jedina stavka zbog koje ga i kupujem. Ne milim nikako da su dugotrajniji, kvalitetniji niti ekonomicniji od stare garde
 
Коначно накачили и четврту главу на плуг. Пробали га на најближој њиви која је тањирана, иначе на плугу нису подешена цртала као ни точак, који је био подешен за много већу дубину од ове са којом смо радили од неких 25цм. Сад му следи проба у сојишту. Трактор се играо са њим буквално у свим степенима преноса, што се и са снимка моиже видети да је теран и брже и спорије. Ову њиву од 4,25 јутара смо преорали за нешто мање од сва сата.

20141004114819.jpg
20141004114813.jpg


- - - - - - - - - -

Снимак ћу малко касније да окачим, рад је у току:osmeh:
 
Cummins мотори су ненормални, колико год да му је тешко они не диме ни мало. А и сама машина је одлична.

Ми смо га терали сада од 2/2 до 2/4, тј. на Х мењачу друга брзина, павршифт мењач од 2-4.

- - - - - - - - - -

 
Poslednja izmena:
Тањирано два пута, ово му дође играње са овим плугом. Теран на 1500-1600 обртаја, у различитим степенима преноса, о потрошњи нећу ни да говорим, јер би ми се сви ви овде смејали.......4,25 јутара плануло за нешто мање од 2 сата....Сад ћемо да видимо како се понаша у сојишту, са ове четири главе....ако вуче ону моју тањирачу без проблема са захватом од 3,3 метра ово му дође онда играње.....

Нисам чуо притужбе на мењач од корисника који су их момачки мучили, а регистрован сам на пар страних форума. Углавном има проблем са електриком, не и са механиком.....
 
У Чалми је доста лака земља за обраду у ствари у 80% атара, док је један део атара земља попут ваше, потез морјан и међеш. гадна земља и да нема канала лежала би ту вода кад су кишовите године попут ове. Када се оре остају често траке. Ово ми била најближа њива, а још била два пута тањирана. Ди ћеш лакши посао за трактро и плуг....
 
Nazad
Vrh