Case ih

Sa terena :
ssl21999.jpg
ssl22000.jpg
ssl22001.jpg
 
pa brate nemozes sve kupiti moras nesto i nauciti.posto malo ljudi na ovom forumu koriste doticnu masinu nemogu ocekivati neko znanje prakticne nastave.al volem ga kao svog ma isti ko moj zmaj
 
Jel ovaj ,konkretno sa slike ima pogon na obe osovine ?

nema

Evo jedne sveze slike od danas.

2moqwj9.jpg


Potrosnja u psenici je 10 lit/ KJ a brzina kretanja 5.5 - 6.5 km/h ( moze i brze ali ga ne forsiram ) u psenici 3500 kg/KJ. Pre par dana mi je bio covek iz Titan-a pa smo gledali rastur na 3 mesta. Na prvom je bio 0.5 %, na drugom 1% a na trecem je bilo nemerljivo malo. Mereno je pri brzini od 5.8 km/h
 
Koliki heder imas za Case? Deutz Fahr M6060 koji je meni radio ima heder od 5.4m i ide brzinom od 4-7km/h u zavisnosti od zita. Rastur se prati i gleda da bude uvek u zelenom tj jako mali.
 
A da nemas slucajno neki video snimak rada u psenici,inace kombajn ti je ekstra.

Danas sam planirao da ga snimim u radu ali dok smo stigli do njive pocela je kisa da pada tako da nije bilo nista ni od snimka ni od vrsidbe. Imam jos nesto psenice da ovrsim kad dozvoli vreme pa cu ga onda snimiti.
 
Da li je aksijalni kombajn laksi (jeftiniji)za odrzavanje od onog sa tangecijalnim bubnjem, ili nije?

Ovih dana se povela neka rasprava,prijatelj je gledao neke case-ove, oko 1990 godista, 4 redne, od kultura treba da skida samo suncokret i kukuruz.
Znam da svi hvale tkz aksijalca u kukuruzu, ali kakav je u suncokretu?
 
Ti kombajni su prave aždaje u svim usevima,prosti i jednostavni za održavanje koliko sam ja upućen.Ležajevi i vratila su im colovni...:ppozdrav:
 
Mi smo kupili axijalca a da ga nikad u zivotu nisam video da radi druge kulture sem kukuruza. Svi kazu da najbolje radi kukuruz sto se pokazalo da je stvarno tako, a trebalo bi da radi dobro i soju. Neki ljudi su mi rekli da slabije radi psenicu sto je potpuno netacno i svi su se odusevili koji su ga gledali kod mene u psenici. Za suncokret su isto govorili da radi slabije a to cemo saznati za 2-3 nedelje da li su u pravu ili ne.

Danas sam bio po heder jer je bio na montiranju adaptacije za suncokret.....veceras ce biti slika
 
Nazad
Vrh