Buša

Krava i tele odlično izgledaju i meni lično se baš dopadaju
Po rogovima izgleda kao prava busa, po boji i visini takodje.
Glava joj iz profila izgleda malo drugacije od onih buša koje sam ja vidjao tako da je verovatno to uticaj tih drugih rasa, mada bih ja rekao da je čista
Koja je cena kod vas ovako jedne krave i teleta i jel imas bikova buše u okolini?
Kad pominjes vec druge rase koje su se melezile mozes li da kazes koje su?
 
ugxdm.jpg


Ево је спреда
изабрана је од стадо са 60 крава од који 30% су у типу буше

ykbyp.jpg


У Македонији сви су се наложили на сименталца, па тако највише има мелезења са сименталцем

ови са доње слике су код Берова, види се да имају нетипичне рогове због мелезења, висина им је око 120см

8875m.jpg


Најбоље што сам видео, то је стадо у Новом Селу код Струмице, има стадо од 30 комада, сиви сој, типичне рогове црне венчане, ниски раст, конституција ситна, потпуно исте као бугарско краткорого родопско говедо
било је касно па нисам усликао, пробачу да узмем једно женско и мушко теле одатле

и још једно место које се смета као репро центар за буше је у село Оздолени, близу Охрида, има преку 30 крава

значи оно у Струмици и оно у Охрду су највеча стада са најчистијом бушом што сам видео, тамо има и бикова

- - - - - - - - - -

3q4uu.jpg


Ово је најбоље из Берова, колко се ја разумем :)
 
оне 3 буше са теладима у огласу се мени јако свиџају, кад би неко тако продавао по Македонији било би лепо, у огласима код нас је све симентал, фризијка, холштајн, неки мелези ...
да би нашао бушу код нас, треба се дебело помучити, ја сам пропутовао целу македонију, на сву сречу мала је па се лако преџе :)

цене буше у Македонији су од 500 еу до 800 еу са телетом, моју сам узео за 700 еура са телетом
око Струмице су нај јефтиније, али требало ми је млека због деце па нисам хтео више да чекам

ево још једне буше из села Стрисовци, близу Пробиштипа
313ad.jpg
 
kod nas u bosni od busini bikovi koriste za koride premaskuju masu preko 1 t druge otvne rase i mlijcne rase simental i ostali bikovi nemaju sanse u borbama protiv njih
buse se mogu zimi hraniti u sumi ljeti na pasnjacima nema veliku maasu ali je mlijeko i meso prve klase

pozz ima kod nas U bOsni busa ali vrlo malo su originalke a sto se tice korida u tom sam sportu ii sad svakakve krvi ima SIMENTAL,HOLSTAJN,BUSA,ERINGER,SIVE ALPSLKE,MOTAFONAC,SVEDJANSKA RASA,PODOLAC,GATACKO GOVECE nazalost nema visee busee izumire

- - - - - - - - - -

ako hocete mogu postaviit slike od krava sto tele bikove za koridu pa da vidite sta se sve radi kriza se itd aa sto kazu busa ovo busa ono teksa itd. Bik od bude sto predje 600 kila nek me pljune ako ga nadje original.jer znam uu tom sam sportu o koridama itdd aa blizu sam Eringer ras evdje ii krizanje t edvije sorte dobije se ista boja od buse alii nije to to
 
u nedelju na HRT-1 u 12.30 u emisiji "Plodovi zemlje" prilog o velikoj medjugranicnoj izlozbi krava i bikova rase busa koja je odrzana u Zadvarju u Hrvatskoj! Izlozba je odrzana 21.9.2014 godine
 
Pozdrav! Zena i ja cekamo prvo dete pa hocemo da kupimo busu da imamo mleka za svoje potrebe. Ja sam nasao odgajivaca u Dimitrovgradu. Da li mozete da mi preporucite nekog blizeg mojoj lokaciji? Hvala unapred
 
Ako je to selo kod Arandjelovca, onda imas buse u Dubovcu (kod Kovina) imao je oko 150 kom
 
Slike od majka i tatko nemam.covek od koga sam kupio tele uzeo celo stado.majka joj bila steona otelila se u juli mesec na planina. Kraj avgust kad ih spustale od planine prolazili pored moja kuca i slikao sam ih sa telefonom i uzea sam broj vlasnka da kupim musko tele za klanje.kad sam otisao po musko tele video sam ga i ovo bilo je najmalo u celo stado.negovu majku prodali je za kurban bajram a ovo ostalo samo.zamolio sam i njega da ga uzmem.prvo nisu hteli da mi ga daju ali posle sam ga uzeo.bilo je tesko 57kg.ja sam ga uzeo za merak inace cuvam koze alpinke pa i ovo sedi jede sa njima navikle su zajedno.pusteno sedi i plaslivo je bezi od nas nema sansa da ga neko pogali. Kad smo ga uzeli bilo je visina kolko jedno jare a sega je visoko malo vise od koza.Evo slika od pred 2nedele.
c0b83373422822e4414115862a62dad0.jpg


Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh