Breskva i Nektarina

Konkretno, ja sam razmišljao o 577, kažu da je tolerantnija na kiselost ili da batalim breskvu i posvetim se mnogo perspektivnijoj trešnji. :sta:
Kakvu-takvu kalcifikaciju bih svakako radio.
 
GF 577 kod nas se ne sadi, ne znam zašto ali ima neki problem. Treba biti oprezan sa ovom podlogom. Ličnog iskustva nemam na ovoj podlozi samo iz literature, mada nije sve uvjek kako piše. Nemoj da te brine kiselost za GF 677 nije kod tebe velika, lako se to popravi. A što se tiče trešnje lično nisam ljubitelj zasada osim za kućnu varijantu i merak. Na to zemljište dolazi samo još vinova loza u obzir.
 
Gde se mogu naći GF677 podloge za breskvu, zna li ko ko ih prodaje ovde. Za sada sam video samo sadnice iz uvoza ( uglavnom iz Italije ) koje se prodaju a kalemljene su na GF677. Sadnice su inače jako skupe (možda nekome to i nije skupo ali za nas 6-7 eura nije malo) pa ako bi smo pronašli podloge možda i probamo da na njh iskalemimo nešto sadnica. Tek da vidimo razliku u odnosu na vinogradarsku breskvu.
 
U Srbiji teško, jedino Hercegovina i južna Hrvatcka jer oni gaje breskvu isključivo na GF-u. Evo ja sam uzimao u ovom rasadniku isključivo je sva na GF 677. Cijena prošlje godine je bila 3.5 eura sadnica.

Evo i linka.
 
Da li je neko video sorte breskve Royal Majestic i Royal Jim ( ne Royal Gem ) ili ih možda neko ima u svom voćnjaku? Molio bih vas za utiske.
 
Ako neko ima , ili zna ko ima kvalitetne sadnice vinogradarske breskve.Nek` mi se javi na P.M. , kupio bih par komada .

Hvala i pozdrav !
 
Iako ova zima nije nesto jako opasna kod mene zec hara u nektarini, ne nesto posebno ali poceo je.
Premazao sam sve vockice (sablo) sa "Kunilentom" dok je bilo suvo, e sad posto je za ovaj vikend kisa padala neznam dali je sprala ili je mast izdrzala.
Kako je stanje kod vas, cime vi suzbijate divljac da pravi stetu?
 
Molim za savet:

Pre nedelju dana oprskao sam sa Belo ulje + Nordox.

Sad planiram Belo ulje + Perfektion (dimetoat) + Ciram i eventualno da dodam mikroelemente ( NUTRICHEM KOMBI F)... smem li da pomesam sve zajedno?

Breskve su mi u fazi babrenja.... kod nektarine vidi se roze vrh.

Vec sam konsultovao zastitara, ali nije mogao da mi da precizan odgovor.

Hvala unapred...
 
Ja u ponedeljak Selevac zaravan vrh brda 236 metara visina pupoljci nisu ni krenuli da zaroze ili su bili u fazi u kojoj su mogli da se vrate odneo jednu granu kuci otvarao pupoljke cini mi se da je tucak potpuno ispravan na 80% :ppozdrav:
 
kod mene jedino big top i red gold imaju malo crvene vrhove a ostale jos spavaju tako da za breskvu nema jos opasnosti
 
Jedna od zaebanih godina za zastitu breskve inektarine od tafrine ili kovrdzavosti lista obicno koristim dva tretmana a ove godine sam vec 3 puta radio i u planu je 4. put u nedelju ili ponedeljak
 
izvinjavam se što me nije bilo dugo na ovom forumu,zaboravih lozinku pa sam je sad tek iskopao

da odgovorim slav nije 25-30 kg u drugoj godini ,nego 15kg
sadnice su bile dvogodišnje
zemljište pripremljeno po svim pravilima struke(zemljište se pripremalo 2god. podriveno, nađubreno, navodnjavano. sve što treba za breskvu dato joj je)



Uploaded with ImageShack.us

slika je slikana u zimu 2011/2012 a voćnjak sađen 2009 u proljetnoj sadnji
na žalost prošle god. nije bilo ništa roda radi izmrzavanja pupova,bukvalno je bila 1 (slovima : jedna) breskva
na slici ko zna prepoznati rodne grane neka vidi koliko bi bilo roda u trećoj god.
cca oko 150 bresaka na stablu ( po 4 breskve na rodnoj grani) po 0,2-0,25kg 150*0,25=37,25kg
 
Ovo je za mene 25 kg max ovo stablo.Rodne grane na prvoj etazi su da kazem osrednje do slabije na gornjoj su sasvim korektne e sad da li su dole slabije zbog zasenjavanja jer je gornja etaza prilicno siroka ili je nedostatak vode ......
Mislim da bi trebalo suziti malo gornji sprat kako bi donji bio napredniji a izmedju njih u rezidbi mozes ostaviti nekoliko rodnih grana direktno iz stabla koje se svakako pojavljuju
Nadam se da ne zameras ja vocarstvo shvatam kao borbu za svaki kg na jedinici povrsine ovo prolazi ali msm da mozes dobiti bolje i zanimalo bi me koji je razmak sadnje da ne prevrcem po forumu ako si to vec napisao
Pozdrav
 
sadnja je 3,5x2,5

sve grane skraćujem pa ti možda zato djeluju slabije(kraće)
s tim da na ovoj slici je oko 50cm snega
 
Dobro,kod nas se vise ne prikracuju rodne grane.Mislim da bi ove nosace srednje i gornje etaze trebalo malo vratiti uz stablo posebno one koji u gornjoj etazi idu u mebjuredni prostor ovo izgleda ok ali verujem da ce biti bolje a obzirom da sam orezujes onda gledas da izvuces maksimum kvantiteta i kvaliteta,kvalitet je sve bitniji i vise sunca je vise secera vise boje laksa prodaja po dobroj ceni:ppozdrav:
 
Daconil 720 SC je sasvim u redu mada ja postujem preporuku koja nije 0.2% vec 2 kg na 1000l vode po hektaru posto koristim 800 l vode po hektaru kod mene je recimo koncentracija 0.25%:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh