Breskva i Nektarina

Komadara, zar već nisu procvjetale ranije?
 
Воћар, јуче су биле у пуном цвијету у природи, а у соби су цвјетале прије мјесец. Да ли ће их мраз у понедјељак или уторак обрати не знам.
 
...cime prskate nektarine i breskve u cvetu,da li moze Signum posto to trenutno imam? Hvala i pozdrav forumasima
 
pa kod nas bi tek sutra tribale biti u punoc cvatu :)
cime ce te polivati sad dok je vreme cvatnje?
 
pa niste ih mogli sacekat da vidite mozda isteraju poneki litorasti iz debla pa opet formirate vocku iz jednog od njih jer mozda se nije smrzo koren
no ti vi znate najbolje :/
u svakom slucaju steta je velika :/
 
azlatko je napisao
Pri ovoj sadnji po hektaru bi trebalo da izadje negde oko 1200 sadnica,tako ja otprilike izracuna.
Pozdrav :osmeh:

koji ti je to razmak red od reda i razmak u redu
to mi je malo puno previše 1200? po ha

---------- Poruka napisana u 22:09 ---------- Prethodna poruka je at 22:05 ----------

oktopod je napisao
Posadio sam dve "fantazije", jel zna neko nešto o toj sorti? Ne sa interneta, nego lično, jel mirisna, ukusna?


kasnija sorta,sam naziv govori o plodu,fantazija

nisi se zeznio
 
Samo još i da se prime...na ovoj jednoj krenuli da listaju samo 3, 4 pupoljka na prevremenim granama, na onoj drugoj nema ništa, a kad gledam stablo kao da i nema pupoljke, kao da su se otkinuli u transportu šta li...ali čekam pa ću videti..
 
skrati ih na oko 60-70 cm od zemlje i sam si formiraj finu krošnju,preporuka vaza,mada se i vreteno pokazalo po meni dobrim
ili produžena vaza
 
Hvala na savetu, ali kažem ti ja kao da ni nemam popoljke na stablu, samo neke crne tvorevine, tako da čekam a izgleda da ću morati jednu sadnicu da vadim a drugu da formiram sa tih prevremenih grana, srećom one su pri vrhu i ima ih 3 komada i biju na različite strane :)
 
moguće da je smrzla ili se nije primio korijen
ali ako se primio korijen ne brini ona će istjerati 100%,ako ništa drugo barem ćeš imati podlogu za nakalemiti koja ti je jako dobra i to možeš kalemiti ove god na grane na kojoj izbije
ali prije toga pogledaj di je izbila nove grana ispod ili iznad kalema,ako ti je iznad ne moraš ni kalemiti jer ti je plemka ostala živa,samo je formiraš kasnije
 
Nazad
Vrh