Breskva i Nektarina

Jedan mi prodade fazon, kaže uzmeš rolnu fasadne mrežice i potopiš u vrelu vodu, onda sečeš na trake potrebne širine a ona se sama vraća u položaj rolne jer je oparena vodom. Dobije se nešto kao ona namenska mrežica, lako se skida i vraća, nema heftanja, vezivanja...
 
Poslednja izmena:
To je super onda.
Mada ja u "receptima" volim brojke i tabele, savet je dobar generalno, kao smernica. Treba malo eksperimentisati i verovatno se nađe prava šema. Opet, demit mrežica je oko 50 din/m2 ne znam da li je UV stabilna, kako kažeš parenje na vodi, i drugo, pa koliko godina se može koristiti. Ne znam, možda je o.k.
 
3 godine je dovoljno, ja sam je toliko i koristio, ostala je ista :) Mana je što mora da se radi u rukavicama inače imaš iglice nevidljive u prstima danima :)
 
Ta demit mrežica je odlično rešenje, samo što sam je ja heftao. Ovo sa vrelom vodom je super fora, samo me zanima kolika temperatura vode sme da bude? Što se tiče trajanja, ja je još uvek imam na nekim nektarinama starim 10-ak godina, ponegde gde je drvo nije skinulo svojom širinom, tako da traje više nego dovoljno.
@oktopod na kojoj temperaturi si je "kuvao" i koliko dugo? (Koji začin se stavlja)
 
Nisam ja probao, reče mi jedan da je on tako radio, mislim da temperatura nije problem, najbolje je iseci jednu pa probaj :)

Dodaj soli i bibera :D
 
Mislim da mogu, pogotovo ako nisi prskao posle bakra i/ili je i kod tebe sada kiša svaki drugi dan, pa da ideš preparatom tipa dakoflo. No na to nek ti odgovori ko zna tačno, ja bih te samo upozorio na nešto....pošto sam navukao strah od toga jer mi se pojavilo u voćnjaku a i čitao sam o tome.

Zove se pseudomonas canker (pseudomonas syringae) i naročito se javlja prilikom prolećne rezidbe, nakon kiša i prohladnog vremena, kakvo je upravo sada, ako se preseci ne zaštite a ni zaštita ne znači 100% (mislim na vosak). Čak sam čitao i da bakarni tretmani pogoduju razvoju ovog BAKTERIJSKOG oboljenja, te da mu nema leka. Najveći rizik je kod rezova koji su vodoravni tj kiša dobuje tačno na njih.

Ne bih da te plašim, a nisam ni siguran, ali kod tebe mi se čini na jednom mestu takav simptom, ovo što sam ti ukazao levom strelicom, a desna ukazuje na presek koji si skoro radio a nisi zaštitio. Vidi se i tu gde sam zaokružio da nema tih simptoma ali se pojavila mahovina, koja možda ne bi da si macnuo :)



Kod mene je na trešnji tako naivno krenula a onda...plus je izvor zaraze za dalje.

 
Ма нисам премазивао овај пут. Ако не буде хладног времена неће јој бити ништа, а ако буде населиће се бактерија са комшијских шљива. Ипак бресква боље подноси псеудомонас од кајсије, али може бити извор заразе.
 
Više puta smo pisali o kovrdjavosti ,zaraza se ostvaruje u vreme pucanja pupoljka -zelene tačke, a zaštita se mora uraditi pre toga,sve posle toga neće pomoći. Tako da je za tvoje breskve,kasno za zaštitu a zaraze ako je bilo ona je ušla odavno ,sada ući nemože.
 
Прскао сам прије плавим уљем, а потом и даконилом. Синоћ је пала мала киша, а и најављују и наредне ноћи нешто кише. При отварању су сви пупољци били заштићени, а сад немам времена да пршћем, а и вјетар је пуно јак.
 
Pozdrav Imam jednu Nektarinu koja je prošle godine prvi put imala par Plodova koji su bili krupni i ukusni ona je sad već orocvetala sa čim da je prskam u procvetanju?

- - - - - - - - - -

Od preparata imam: Mankogal80,Dithane M-45,Tonus,Kubik Plus,Dimetogal i Cipkord
 
U cvetu možeš kubik plus, nikako nemoj insekticid, čak i kubikom oprskaj uveče kad nema pčela.

Kad latice opadnu, mankogal 25 grama i cipkord ne znam koliko na 10 litara.
 
Tretirao sam bresku sa Dakoflo preparatom i evo sad vidim po neki list kovrdžav. Pošto su male, otkinuo sam svaki list koji sam video da je kovrdžav. Vredi li prihrana azotom i pojačano zalivanje kako bi što pre prebrodila oboljenje?
 
Pa promašio si joj "tačkicu" :) zato ti frćkavi. Ja imam samo dve breskve i prošle godine sam uspeo da ih pogodim plavim uljem u nekom trenutku ,više se ne sećam,al nisu frćkavile skoro uopšte.
 
Da li mi moze neko reci sta je ova DEFORMACIJA LISTA na mojoj Nektarini tretirao sam je Plavim Uljem i sad kada je otovorila Cvijet Kubikom Plus

 
Nazad
Vrh