Borovnica

Pozdrav svima. Pocetnik u poljoprivredi. Interesuje me gajenje borovnice. Planirana povrsina do 9 ha. Citao sam vas forum ali nisam nasao mnogo informacija o odrzavanju zasada. Koliko je cena godisnjeg odrzavanja,berbe i ostalog. Negdje sam procitao da je trosak 2,5 eura po kg???
 
Pozdrav svima. Pocetnik u poljoprivredi. Interesuje me gajenje borovnice. Planirana povrsina do 9 ha. Citao sam vas forum ali nisam nasao mnogo informacija o odrzavanju zasada. Koliko je cena godisnjeg odrzavanja,berbe i ostalog. Negdje sam procitao da je trosak 2,5 eura po kg???
Pocetnik u poljoprivredi i odmah 9ha? Svaka cast na hrabrosti. Da me ne razumes pogresno kako zelim da te odgovorim ali mislim da bi trebao sa mnogo manjom povrsinom da probas pa posle 2-3 godine kad neke stvari naucis i kad vidis da to nije bas tako kao sto mnogi pricaju, onda ako zelis prosiri se na 100ha.
 
Pocetnik u poljoprivredi i odmah 9ha? Svaka cast na hrabrosti. Da me ne razumes pogresno kako zelim da te odgovorim ali mislim da bi trebao sa mnogo manjom povrsinom da probas pa posle 2-3 godine kad neke stvari naucis i kad vidis da to nije bas tako kao sto mnogi pricaju, onda ako zelis prosiri se na 100ha.
Planirano je prvo 1.5ha. Kako bude islo da se sirimo. Samim postavljanjem zasada pofize se cjena zemlje u okolini pa je plan da ne bude uchena.
 
Pozdrav svima. Pocetnik u poljoprivredi. Interesuje me gajenje borovnice. Planirana povrsina do 9 ha. Citao sam vas forum ali nisam nasao mnogo informacija o odrzavanju zasada. Koliko je cena godisnjeg odrzavanja,berbe i ostalog. Negdje sam procitao da je trosak 2,5 eura po kg???

Nisam skoro procitao nista ovako glupo. Pricas o 9 hektara a trazis informacije na forumu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam skoro procitao nista ovako glupo. Pricas o 9 hektara a trazis informacije na forumu.


Sent from my Kad se ulazi sa tolikim kapitalom naravno da cu da se protrudim da dobijem info sa sto vise strana. Bili smo kod uvoznika I prodavaca opreme citaj magle. Toliko je razlicito da neko mora da laze. Zato se I interesujem kod realnih ljudi. Ako ne zelis da pomognes nemo da vredjas.
 
Planirano je prvo 1.5ha. Kako bude islo da se sirimo. Samim postavljanjem zasada pofize se cjena zemlje u okolini pa je plan da ne bude uchena.
Ne postoji covek na forumu koji bi mogao da da informaciju kako ce se kretati otkup borovnice narednih godina ali ce najverovatnije biti kao sa DAFIMENT BANKOM prvi koji budu uleteli i zavrteli zamajac ce se verovatno ofajditi medjutim u momentu kada se bude nasadilo dosta krece golgota. Aronija je bila 1015 godine 500 dinara a 2020 je bila 120 din ali bez organitzovanog otkupa i tu je sila ostala neobrana prepustena truljenju i stihiji. Vi ste kao i vecina gradjanstva videli da roba siroke potrosnje tipa jabuka ,kruska, visnja ,sljiva, krompir, kupus ,kupine i da ne nabrajam prave nocnu moru i rade se na ivici egzistencije kao i ratarstvo po Vojvodini a moj savet vam je ALI NAJISKRENIJE ako uzimate neke povoljne subvencije od drzave pa mozda i nepovratna stredstva u ogromnim iznosima to je onda dobitna kombinacija i tu nema mnogo razmisljanja i rizika ali ako uzimate zelenaske kredite od banaka ili prodajete neku vrednu nekretninu da bi ulozili u taj projekat onda NEKA VAM JE BOG U POMOCI a ono cega sam svedok zadnjih xx godina je mnogo jak marketing koji traje non stop i koji probija sve barijere jaki su i sugestivni i izuzetno organizovani ALI REALNOST JE MNOGO MNOGO SUROVIJA U SRBIJI NEGO STO TO NA PRVI POGLED IZGLEDA
 
Pozdrav svima. Pocetnik u poljoprivredi. Interesuje me gajenje borovnice. Planirana povrsina do 9 ha. Citao sam vas forum ali nisam nasao mnogo informacija o odrzavanju zasada. Koliko je cena godisnjeg odrzavanja,berbe i ostalog. Negdje sam procitao da je trosak 2,5 eura po

Pozdrav svima. Pocetnik u poljoprivredi. Interesuje me gajenje borovnice. Planirana povrsina do 9 ha. Citao sam vas forum ali nisam nasao mnogo informacija o odrzavanju zasada. Koliko je cena godisnjeg odrzavanja,berbe i ostalog. Negdje sam procitao da je trosak 2,5 eura po kg???
dobro dosao u klub,,,ako nisi prelomio oko uzgajanja borovnice moj ti je savet da ne pitas prvo i prvo sta koliko kosta vec da prvo i prvo postavis pitanje ,koji su PRIRODNI USLOVI ZA UZGOJ BOROVNICE, ako to nemas onda i ne pocinji ,a pod br 2 mozda je i bitnije od br1 je imas li ti ljudi za rad,,posto se 90 posto radova obavlja rucno ,a zasto je bitno pa evo primera radi cu ti navesti podatak da je kod ovih grandomana i alavih koji su odmah zeleli preko noci postati milioneri sa zasadima i preko 5 i 10 h ove godine ostala 1/3 NEOBRANOG PLODA jer je kod borovnice samo jedan jedini problem koji ne mozes resiti ako ga nemas, a to su VODA i LJUDI,pola zasada u Srbiji je u velikom problemu sa vodom sto nemanjem dovoljne kolicine i sto nije kvalitet pravi a svi gotovo do jednog kubure sa radnom snagom,znaci stavis lepo prst na celo i zapitas se da li imas ova dva uslova ,ako ih nemas ne pocinji ,drugarski savet ,(mnogi sa ovog foruma i van foruma nisu poslusali moje savete pa su sada u velikim problemima ,mislili su da ih ja odvracam iz nekog njima znanog razlogapa se i ne javljaju os sramote ali to je njihova sramota a ne moja ,svima sam pomogao koji su imali iskrene namere bez dinara naknade i mnoge sam zasade u Srbiji ,bosni hrvatskoj i Bugarskoj spasao od izumiranja i to isto bez naknade ,ali ja ne mogu nikoga vuci za rukav da bi mu pomogao ,,pozz
 
Nazad
Vrh