Borovnica

GoranHN

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Jan 2021
Poruka
6
Pozdrav svima. Pocetnik u poljoprivredi. Interesuje me gajenje borovnice. Planirana povrsina do 9 ha. Citao sam vas forum ali nisam nasao mnogo informacija o odrzavanju zasada. Koliko je cena godisnjeg odrzavanja,berbe i ostalog. Negdje sam procitao da je trosak 2,5 eura po kg???

dzalu83

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jun 2014
Poruka
22
Pozdrav svima. Pocetnik u poljoprivredi. Interesuje me gajenje borovnice. Planirana povrsina do 9 ha. Citao sam vas forum ali nisam nasao mnogo informacija o odrzavanju zasada. Koliko je cena godisnjeg odrzavanja,berbe i ostalog. Negdje sam procitao da je trosak 2,5 eura po kg???
Pocetnik u poljoprivredi i odmah 9ha? Svaka cast na hrabrosti. Da me ne razumes pogresno kako zelim da te odgovorim ali mislim da bi trebao sa mnogo manjom povrsinom da probas pa posle 2-3 godine kad neke stvari naucis i kad vidis da to nije bas tako kao sto mnogi pricaju, onda ako zelis prosiri se na 100ha.

GoranHN

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Jan 2021
Poruka
6
Pocetnik u poljoprivredi i odmah 9ha? Svaka cast na hrabrosti. Da me ne razumes pogresno kako zelim da te odgovorim ali mislim da bi trebao sa mnogo manjom povrsinom da probas pa posle 2-3 godine kad neke stvari naucis i kad vidis da to nije bas tako kao sto mnogi pricaju, onda ako zelis prosiri se na 100ha.
Planirano je prvo 1.5ha. Kako bude islo da se sirimo. Samim postavljanjem zasada pofize se cjena zemlje u okolini pa je plan da ne bude uchena.

st bojan

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2016
Poruka
305

Nisam skoro procitao nista ovako glupo. Pricas o 9 hektara a trazis informacije na forumu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GoranHN

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Jan 2021
Poruka
6
Nisam skoro procitao nista ovako glupo. Pricas o 9 hektara a trazis informacije na forumu.

Sent from my Kad se ulazi sa tolikim kapitalom naravno da cu da se protrudim da dobijem info sa sto vise strana. Bili smo kod uvoznika I prodavaca opreme citaj magle. Toliko je razlicito da neko mora da laze. Zato se I interesujem kod realnih ljudi. Ako ne zelis da pomognes nemo da vredjas.

mornar

Član
Učlanjen(a)
8 Apr 2017
Poruka
1.396
Planirano je prvo 1.5ha. Kako bude islo da se sirimo. Samim postavljanjem zasada pofize se cjena zemlje u okolini pa je plan da ne bude uchena.
Ne postoji covek na forumu koji bi mogao da da informaciju kako ce se kretati otkup borovnice narednih godina ali ce najverovatnije biti kao sa DAFIMENT BANKOM prvi koji budu uleteli i zavrteli zamajac ce se verovatno ofajditi medjutim u momentu kada se bude nasadilo dosta krece golgota. Aronija je bila 1015 godine 500 dinara a 2020 je bila 120 din ali bez organitzovanog otkupa i tu je sila ostala neobrana prepustena truljenju i stihiji. Vi ste kao i vecina gradjanstva videli da roba siroke potrosnje tipa jabuka ,kruska, visnja ,sljiva, krompir, kupus ,kupine i da ne nabrajam prave nocnu moru i rade se na ivici egzistencije kao i ratarstvo po Vojvodini a moj savet vam je ALI NAJISKRENIJE ako uzimate neke povoljne subvencije od drzave pa mozda i nepovratna stredstva u ogromnim iznosima to je onda dobitna kombinacija i tu nema mnogo razmisljanja i rizika ali ako uzimate zelenaske kredite od banaka ili prodajete neku vrednu nekretninu da bi ulozili u taj projekat onda NEKA VAM JE BOG U POMOCI a ono cega sam svedok zadnjih xx godina je mnogo jak marketing koji traje non stop i koji probija sve barijere jaki su i sugestivni i izuzetno organizovani ALI REALNOST JE MNOGO MNOGO SUROVIJA U SRBIJI NEGO STO TO NA PRVI POGLED IZGLEDA

Vrh