Borovnica

Stanke

Član
Učlanjen(a)
19 Feb 2012
Poruka
250
Da li se ovde stvarno diskredituju profesori koji su posvetili svoj zivot nauci u vocarstvu? Nemam reci..

Stanke

Član
Učlanjen(a)
19 Feb 2012
Poruka
250
Pa covece i astronaut nema 5 ari spejs satla kuci, pa svejedno itekako zna svoj posao. Mi smo stvarno specifican narod... Profesorsko znanje 30% u proizvodnji borovnice? Verovatno je plevljenje i kosenje vocnjaka i u krug oko zice ostalih 70%...

st bojan

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2016
Poruka
289
Da li se ovde stvarno diskredituju profesori koji su posvetili svoj zivot nauci u vocarstvu? Nemam reci..
Prosle godine se jedna plantaza susi usled viska azota, biljka odbacuje listove a jedan od tih strucnjaka dodje i kaze-prskaj Botaminom. Drugi dodje i kaze da je zaraze n sadni materijal, i odmah nudi nove sadnice za zamenu iz svog rasadnika. Nadam se da ces ti biti bolji strucnjak od tih sto ti predaju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

st bojan

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2016
Poruka
289
Pa covece i astronaut nema 5 ari spejs satla kuci, pa svejedno itekako zna svoj posao. Mi smo stvarno specifican narod... Profesorsko znanje 30% u proizvodnji borovnice? Verovatno je plevljenje i kosenje vocnjaka i u krug oko zice ostalih 70%...
Astronaut ima Zvezdani Grad gde gde vezba, a taj tvoj profesor vezba na meni i mojim parama. 5 ari oglednog polja, pa nek onda pricaju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Skonele

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Jun 2018
Poruka
3
Pozdrav svima! Uključujem se, obzirom da sledeće godine planiram da podignem zasad , 1ha. Sve sam već isčitao-više puta, tako da sam za sada prilično upoznat sa tematikom, naravno ne dovoljno. Obilazio sam i neke zasade, ali planiram još. U svakom slučaju, očekujem razmenu informacija, kao što ste do sada imali...:osmeh:

uzgajanje

Član
Učlanjen(a)
28 Maj 2018
Poruka
32
Imam jedno pitanje u vezi malča za borovnice. Uzeli smo pre nekog vremena odredjen broj džakova borove strugotine i ostavili da čeka sadnju borovnica sad na jesen. U medjuvremenu su iz njih počele da rastu neke bele gljive/pečurke. Ne znam šta je to i da li može pogodovati/štetiti borovnicama?

Ropero

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Nov 2017
Poruka
2
Pozdrav.. Imam 1h borovnice u okolini Kragujevca. Interesuje me sa kakvom vodom zalivate borovnicu.. Meni je pH vode oko 7, a Ec 1.3... Kada zalivam biljke bez vodotopivih djubriva stavljam kiselinu I tada pH spadne na oko 6 a Ec se poveca na 1.5, da li je to Ok po vama? Da li spustati pH vrednost i ubacivati kiselinu pri svakom navodnjavanju? Takodje me zanima kada se navodnjava sa vodotopivim djubrivima koja pH I Ec vrednost treba da se dobije na kapljacima? Trenutno koristim formulaciju 20:20:20 do kraja avgusta. Biljke su posadjene pre 3god na banak,pH supstrata mi je oko 6 i ne mogu da ga smanjim nikako ni sa ureom ni amosulfanom.

Poslednja izmena:

Rakari

Član
Učlanjen(a)
17 Feb 2016
Poruka
130
selo rakari, opština mionica, pošta 14243 gornja
Ropero ta voda nije za borovnicu.

Obavezno uraditi neku preradu vode.

Ima gomila firmi koja to radi. Nemoj ići na kompletnu osmozu jer za tim nemaš potrebe, i skupa je.

Nažalost to si trebao da proveriš pre sadnje. Sa tim ec nisam siguran u uspešnost zasada.

- - - - - - - - - -

Što se tiče moje vode ona ima ec 0.3. sa đubrivima meni ne pređe ec 0.7.

Po rečima mnogo ozbiljnih ljudi iz borovnice sve preko 0.5 je problematično.

Vrh