Borovnica

Tuki pošto se spremaš da uđeš u ovaj biznis treba da znaš da ljudi ne govore istinu. Uglavnom sve se prikazuje bolje nego što jeste, a troškovi se smanjuju na minimum. Cene koje čuješ da se dobijaju u otkupu, količinu ploda po biljci i slično su uglavnom naduvani podaci.

Zašto se plasiraju pogrešni podaci zaključi sam.

Pre mesec dana sam gledao video prilog kako čovek u prvoj berbi ima 2. 4 kg po biljci I pominje se cena od 6 evra.

Mislim da je jasno čemu takvi prilozi služe.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
Navlaka za lakoverne budale...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Rakari, ako je tako ko što kažeš u šta ne sumnjam, šta je realno? Jel može da rodi žbun u punom rodu 4-5 kg? Po kojoj ceni se prodavala ove godine borovnica na veliko? Ko hoće i zna nek odgovori, ko neće i nezna nek samo prećuti. Jednostavno.

Послато са Lenovo K50-t5
 
Cozmo

Ako govorimo o tehnologiji sadnje gde se biljke sade na 1.2 m - 1.5 m jedna od druge 4-5 kg je sasvim dostižna količina ploda po biljci. Čak i više od toga.

Samo znaj da ove godine proizvođači koji se smatraju za ozbiljne sa ozbiljnim brojem biljaka koje su već u dobrom rodu su predavali svoju borovnicu po ceni manjoj od 3 eura. I pri tome su imali manji rod od prošle godine.

Proizvođači sa Zlatibora su ove godine imali prosek cene koja je blizu 5 eura, u zavisnosti kome su predavali. Prošle godine mislim da nisu imali ni 4.

Specifična godina. Rod je podbacio, dok je u u planinskim predelima bio ok. Bar po onome što sam ja čuo. Pri tome poljska ove godine je zakasnila tako da je planinsko područje imalo dobru cenu.

Kad čujete neke cene po kojima se vrši otkup znajte da su to cene za prvu i premium klasu. Borovnica ispod 12mm je išla za 3 eura i manje. Ja sam od dela svoje borovnice napravio džem i kompot.

Ove godine je bilo mnogo borovnice ispod 12mm

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Cozmo

Ako govorimo o tehnologiji sadnje gde se biljke sade na 1.2 m - 1.5 m jedna od druge 4-5 kg je sasvim dostižna količina ploda po biljci. Čak i više od toga.

Samo znaj da ove godine proizvođači koji se smatraju za ozbiljne sa ozbiljnim brojem biljaka koje su već u dobrom rodu su predavali svoju borovnicu po ceni manjoj od 3 eura. I pri tome su imali manji rod od prošle godine.

Proizvođači sa Zlatibora su ove godine imali prosek cene koja je blizu 5 eura, u zavisnosti kome su predavali. Prošle godine mislim da nisu imali ni 4.

Specifična godina. Rod je podbacio, dok je u u planinskim predelima bio ok. Bar po onome što sam ja čuo. Pri tome poljska ove godine je zakasnila tako da je planinsko područje imalo dobru cenu.

Kad čujete neke cene po kojima se vrši otkup znajte da su to cene za prvu i premium klasu. Borovnica ispod 12mm je išla za 3 eura i manje. Ja sam od dela svoje borovnice napravio džem i kompot.

Ove godine je bilo mnogo borovnice ispod 12mm

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
Obrisi ovaj post pod hitno...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Što bi ga obrisa, čovek je izneo samo svoja neka saznanja, u čemu je problem?

Послато са Lenovo K50-t5
 
Pretpostavljam zašto mi je bojan rekao da izbrišem post.

Svim borovničarima I potencijalnim borovničarima preporučujem da rade na svome obrazovanju i da se stalno informišu da ne bi dolazili do toga da imaju sitnu borovnicu.

Ja danas I ja od pre 3 meseca je razlika nebo zemlja baš iz razloga što dam se trudio da naučim iz svojih i tuđih grešaka,

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Što bi ga obrisa, čovek je izneo samo svoja neka saznanja, u čemu je problem?

Послато са Lenovo K50-t5

Pa vidis da je coveku cilj da se sto manje ljudi bavi borovnicom, boji se da usled podizanja novih zasada ne padne cena. Bila je reportaza o coveku iz Stubcevica (verovatno ga i znate, posto je rec o vecem proizvodjacu) , prosle godine je na 3.5 hektara imao 40 tona, a prodavao po ceni od 5 eura. Pa ti sracunaj dal sa 3.5 hektara bilo cega mozes ostvariti ukupan prihod od 200 000 eura.

Kako se ne isplati mozes da zakljucis jer svi prosiruju zasade po par hektara ove i prosle godine. Imas na YT par reportaza o domacinima, a i domaciama koji se ne ustezu da kazu prave cifre i podatke
 
Pa vidis da je coveku cilj da se sto manje ljudi bavi borovnicom, boji se da usled podizanja novih zasada ne padne cena. Bila je reportaza o coveku iz Stubcevica (verovatno ga i znate, posto je rec o vecem proizvodjacu) , prosle godine je na 3.5 hektara imao 40 tona, a prodavao po ceni od 5 eura. Pa ti sracunaj dal sa 3.5 hektara bilo cega mozes ostvariti ukupan prihod od 200 000 eura.

Kako se ne isplati mozes da zakljucis jer svi prosiruju zasad po par hektara ove i prosle godine. Imas na YT par reportaza o domacinima, a i domacimama koji se ne ustezu da kazu prave cifre i podatke
Provalio si me, svaka cast. Bojim se konkurencije

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa vidis da je coveku cilj da se sto manje ljudi bavi borovnicom, boji se da usled podizanja novih zasada ne padne cena. Bila je reportaza o coveku iz Stubcevica (verovatno ga i znate, posto je rec o vecem proizvodjacu) , prosle godine je na 3.5 hektara imao 40 tona, a prodavao po ceni od 5 eura. Pa ti sracunaj dal sa 3.5 hektara bilo cega mozes ostvariti ukupan prihod od 200 000 eura.

Kako se ne isplati mozes da zakljucis jer svi prosiruju zasade po par hektara ove i prosle godine. Imas na YT par reportaza o domacinima, a i domaciama koji se ne ustezu da kazu prave cifre i podatke
Samo napred, dizite hektare i gledajte reportaze...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bojane, da li možemo da pročitamo tvoj stav oko gajenja Borovnice u Srbiji, tvoji predhodni postovi mi nisu baš najjasniji... Svačije mišljenje poštujem...

Послато са Lenovo K50-t5
 
Bojane, da li možemo da pročitamo tvoj stav oko gajenja Borovnice u Srbiji, tvoji predhodni postovi mi nisu baš najjasniji... Svačije mišljenje poštujem...

Послато са Lenovo K50-t5
Moj stav se zove 3.5 hektara posle 4 godine trazenja odgovarajuce zemlje, vode i mikro lokacije sto opet ne garantuje da ce sve biti kako treba. Svaka cast za par ljudi na ovom forumu koji imaju ozbiljne zasade, ostalo je mlacenje prazne slame. Za sve ostale koji mastaju o 6 evra i 15t/h, moze pod uslovom da imaju viska para. Ako daju zadnji dinar, bolje da igraju kladionicu. Vece su sanse za dobitak..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Cela prica oko borovnice je previse naduvana, od svih trenutno podignutih zasada 70% nece docekati pun rod. Mozda sam i ja u tih 70%, ko zna

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
U zadnje dve nedelje ja sam bio u 3 zasada koja su se potpuno osusila zbog pogresne tehnologije sadnje. A ljudi potrosili zadnji dinar iz kuce...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bojane, zbog čega misliš tako? Da li je problem zemljište, sadnice, voda ili možda neznanje?

Послато са Lenovo K50-t5
 
Bojane, zbog čega misliš tako? Da li je problem zemljište, sadnice, voda ili možda neznanje?

Послато са Lenovo K50-t5
Sve je problem. Ljudi sade u zemlji koja ima preko 30% gline, zatim visok Ph a o vodi da ne govorim. Nisok Na, visok EC...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da uprostim... svi parameri moraju da se ispostuju i onda mozes da se nadas necemu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh