Bolesti koza

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Elmire po mom mišljenju to su simptomi metilja,Ova godina je posebno specifična zbog velike vlage,Koze treba tretirati protiv metilja pogotovo ako idu na ispašu,Pozdrav od Milana!
 
zdravo svima,imam jednu kozu sa koju ne znam sta da radim.Pre dva dana dok sam bio na ispasu primetio sam da ne jede,zvao sam veterinar i izmerio je temperaturu skoro 42 stepena ,dao i je 3 injekcije protiv upala i otisao ,ali problem se nije resio koza jos ne jede,samo stoji ponekad lezi ali vise stoji,evo vec 48casa nakon injekcije nema promene,pregledao sam celu kozu,nisam nasao nikakve nadvoresne povrede dok sam bio na ispasu sa njom sve je bilo normalno osim sto nije htela da jede,koza je negde 45 dana od kad je skozna ,nema proljiv mada nisam ni primetio da je vrsila veliku nuzdumolio za brzi odgovor jer mi je koza mnogo draga pa ne bih voleo da mi ugine. pozz svima
 
Ovako veterinar je bio i dao injekcije al moje koze i dalje kaslju razocaran sam u veterinare samo uzmu pare a zivotinji kako bude:sta:
 
ne znam kako je kod vas ali kod nas veterinari rade sa tri injekcije za sve vrste zivotinje ii za sve boleste,pa ako bude bude...zalosno
 
Једино преостаје да им вадите крв и дате на вишеструку лабораторијску анализу, да их водите на скенер, ултразвук и магнетну резонанцу, не би ли установили тачно шта им је и дали један прави лек. Само што би то коштало пар десетина хиљада евра. Али кад је некоме животиња драга, тај не пита за паре. Јбг
 
zdravo svima
jutros je veterinar dosao da da vakcinu o enteroroksemija
zanima me jel skodi to sto su kozi neposredno pred jarenje,odnosno vecina od njih treba da se okozi za 15-20 dana ,neke su cak za 5-10 dana
primetio sam da ih nakon vakciniranje desna noga svi boli i svi krive na te stranu (svi su bile vakcinirane na desnu stranu) zanima me dal ce proci ili nadajucu se na boljeg postici gorjeg rezultata
na jednu stranu sam procitao da se na praktikuje vakcinacija o enterotoksemija u teku graviditeta
 
I ja , kao i Gruja, izbegavam bilo kakav kontakt i hvatanje gravidnih životinja, mada mislim da ipak ne treba da toliko brineš. Pisano je na temi o ovčarstvu da se preporučuje da se ovcama, mislim mesec dana pred jagnjenje, daje ta vakcina kako bi i potomstvo steklo pasivni imunitet u prvim mesecima života. To što hramlju i pojava otoka je normalna nus pojava kad se vakciniše tom vakcinom, ali misli da je to mnogo bolje i stručnije objasnio Miljko na već pomenutoj temi o zaštiti ovaca.
Biće to sve dobro.
 
imam jedan veliki problem i ne znam kako ga resiti evo ovako radi se o prvokozlici koja veoma mlitavo reaguje jede pije ide u pasu ali veoma mlitavo reaguje ostali su jos 15 dana do kozenja od kako su primili ivermektin 4 februara jare ko da propada postalo je samo kost i koza a dobijaju kvalitetan koseni ovas po volji seno pretrupa ( mada sam smanjio ) idu u pasu seno imaju lizalicu danas se odvojila od stada i u jedno mesto pasla svo vreme napominjem spricani su ivermetinom i poliovinom sta bi mogo biti problem
 
Juce bio veterinar udario 2 inekcije i otiso kaze bice bolje a sad je najbolje ujutru je nasli uginulu .... otvorio sam je iz radoznalosti 2 komada jareta spremna za izlazak decko i devojka povukli na oca alpinca ..... srce pluca jetra sve ok samo je na crnom drobu ona zuc bila uvecana .....
 
Ljudi imam problem sa jednom kozom juče se ojarila dva lepa jareta,naime problem je sledeći: juče je sve bilo ok ali jutros joj je vime otečenoi jedna sisa je poplavela iz nje kad se pomuze ide mleko sa sukrvicom i smrdi, zvao veterinara ali niko neće da dođe kažu upala daj antibiotik proćiće, šta je u pitanju i kako lečiti, jariće hranim na cuclu sa mlekom u prahu
 
mastitis , mora da dodje veterinar da odredi koji je tip mastitisa, pa da adekvatno leci
 
Imam jare koje evo dva dana ima proljiev.Molim za neki stvarno korisan savet jer ne znam vise sta da radim,u veterinarima vise nemam poverenja, jer kod nas samo pare uzmu a nemaju pojma ,pre 2 meseca svi jarcici su bili pogodeni proljievom vetenrinar je svima dao injekciju ali proljiev je zastao samo na dva dana i opet onda sam davao prasak direktno u usta i dok sam davao prasak zastao je ali kad sam prekinuo na jedan dan opet je pocelo tako sam bio celi mesec svaki dan prasak u krmu i vodu dok nisu povratili deo od snage.oko mesec dana je sve bilo u redu dok pre 4 dana jedan jarcic je opet ponovio proljiev i narednog dana je uginuo evo sada jos jedno jare je opet ponovilo proljiev i ne znam sta da radim vise
svi jarcici su bili pogodeni, i one koje sisaju i one koje su odluceni,i one koje su na ispasu i one kod kuce u stalu, jedino jare koje nije bilo pogodeno bilo je jedno musko koje sam uzeo od prijatela i jedina razlika je u tome sto ja sam koze vakcinirao od enterotoksemije neposredno pre kozenja a on nije ,pa pitam jel moguce da me ta vakcinancija totalno sjebala
Molio bih i one Stvarno iskusne na ovom forumu da mi pomogne ako su o mogucnosti
jer ako opet ponovi sve jarcice stvarno ne znam sta cu...
Unapred Zahvaljujem Vasu Pomoc
 
Nazad
Vrh