Bolesti i lečenje krava

Ovo za infuziju cu vidjet sutra vece kad budemo ponavljal terapiju.....ma nije uopste do pare..para nema......vec mi se desavalo upravo kod iste samo druga cetvrt i poslije injekcija nije imala mlijeka u toj cetvrt....
 
Imam problem sa kravom. Nema nikakve simptome kad trazi bika. Veterinar je pregledom utvrdio prisustvo cisti na jajniku. Dobila je terapiju i kasnije odradjeno dvokratno sjemenjenje uz inekciju za nagon. Nazalost nije steona nakon dva mjeseca kad smo radili analizu krvi. Da li postoji neki lijek osim da ide pod noz?
 
Definitivno su problemi sa kravama.Teško ostaju steone.Obićno kad ima cistu,ne vidiš kada traži.Ti odustaješ posle prvog osemenjavanja (možda je i pobacila a da nisi video.Ja sam osemenjavao i po 7 puta.Nakon toga sam morao da ih dam na kantar.Neke su ostajale iz 3,4,5 puta.
 
Danas konacno zavrseno osjemenjavanje. 7 dana neka hormonska spirala plus dodatno lijecenje. Sta joj Bog da sad. Vidjecemo za 42 sta UZ kaze.
 
Pozz svima...Srecna 2022. !!!

Ako moze, neka neko odgovori...

Moji imaju jednu kravu koja je trebala da se oteli pre par dana i odjednom je spala s nogu...Veterinar je jedno 3 dana davao nekoliko injekcija dnevno kravi - i u vrat izmedju ostalog...Nocas je krava krenula da se teli i opet su zvali veterinara, jer krava ne moze da ustane...Veterinar je dosao, pomogao...a tele je mrtvo...i moji kazu da je bilo ogromno, vece nego telad koju su do sada vidjali...Hajde oni nekako predju preko toga, desava se, ali se sada krava razbolela...Od danas nece da jede tj jede, ali je jedno vreme glavu drzala uz sam stomak pripijenu, a povremeno skroz glavu opruzi na pod...Veterinar nam je rekao da je hitno prodamo...Moji su zvali ponekog, ali niko hitno nece da dodje...

Ono sto me interesuje - ima li nade da joj nesto damo da se ipak oporavi ? Napominjem da je do danas bila dobro, jela je fino i sve je bilo ok sem sto na noge nije mogla da ustane (na zadnje noge, a pokusavala je par dana na prednje nekako...). Bas bih volela da se oporavi i da je spasemo. Majka mi je rekla da je malopre malo i seno jela, ali vecinom glavu drzi uz stomak ili joj jej glava skroz opruzena....
 
Da li je veterinar probao da joj da fosora ako nije do kalcijuma.Najbolje joj je izvaditi krv da se analizira da bi se videlo da nije pokrjana.Ako nije ustaće .
 
Verujte da ne znamo...Izgleda da je veterinaru sve nesto bilo reda reda, jedva je dolazio, a danas je jedva dosao sa jos dva vetrinara da je podignu, medjutim, kako je ona lezala tako sa glavom pripijenom uz stomak, oni su odustali, kao hitno je prodajte...a evo ja sam sada isla u stalu, jos smo neko staro cebe bacili preko nje jer je hladno, pa eto i to da ucinmo, ona rice povremeno, mozda i zbog teleta, ne znam, a u jednom momentu je pocela da svim nogama batrga na sve strane, da l da bi ustala ili je nesto muci...ne znam. Sad mi nekako deluje bolje, barem rice...al ne znam uopste kako dalje...Jedino nekog drugog veterinara da nadjemo kome nece biti tesko da dodje...Ovaj je kao navodno rekao da joj je dao sve sto je mogao, a sta je to sve ne znamo...Uglavnom, da ima neko pa i da nekako se bar malo pridigne...
 
Bilo bi dobro da je okrećete da ne leži na jednu stranu.
Stavite joj dosta slame a iza zadnjih nogu probajte da stavite neku drvenu gredu (na podu) iz razloga da ako proba da ustane da može da se upre.Samo dobro poduprite.To što je počela da se batrga je možda znak da hoće da ustane.
Ako imate gonič za stoku,probajte par puta da se silom digne.
Probajte da joj date jednu supenu kašiku prefoskala.
Da li se bila raskrečila kada je pala.
 
Tesko krava ustane kada padne na noge ukoliko ne ustane u roku od 24sata
Posle samo patnja, ima izuzetaka ali teso se oporavi

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Zorane, kasnije cu opet da vidim kako je, a veterinar nam je jos pre neki dan rekao da se ne pomera ! Kaze, moze haos da bude ako se pomeri, jos je nekako ljutito mojoj majci rekao da je upropastila sve sto joj je tada na trenutak skinula sa glave konopac...Meni se cini da je malocas bila malo bolje neko danas kada se otelila.

Sta je prefoskal ?...Aha, sada citam...Ne mozemo pre sutrasnjeg dana, ali imacu to u vidu.
 
Nazad
Vrh