Bolesti i lečenje krava

Evo malo noviteta,kaf izgubi kalcij ili preventivno
67f64ab1fd9ebd11d251b8df38dd60e0.jpg


Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Krava..holstajn..vec treci put potrazuje bika i proslo sjemenjenje veterinar mi reko da joj je uvecan jajnik i da su moguce ciste.Najveci problem je sto napravi pauzu izmedu potrazivanja 40 dana.Prosli put sjemenili na Vaskrs i jedva namolio veterinara da dode a danas nedjelja i niko da se javi.
Hoce li bit kasno sutra ujutro nesto preduzet i cim je i kako lijecit.....
 
Bio danas veterinar,i po njegovom je nesto uvecano al nije strasno i dao joj vitaminsku injekciju a meni dao u zadatak da je forsiram sa kostanim brasnom i dam joj tablete za metilje i po mogucnost izvedem je napolje u cuvara sa ostalim kravama (nemogu je naucit u cuvara,,uvijek mi trga spagu i unosi nervozu ostalim govedima).Sjemenit cemo je kad sledeci put potrazi
 
jel daje neko hormone na krave da potraze bika .npr das danas jednu pa ko ne potrazi za 11 dana drugu, i posle 72 sata semenis ide 2 kubika/??
 
Kolege,imam problem sa jednom junicom pa ako moze neki savet jer vise neznam sta da joj radim.Od teljenja je proslo nekih 10-tak dana lozu nije sama izbacila nego je ciscenja i ubacena tableta.I tu pocinje problem prestaje da jede.Dobila je sve moguce terapije sto je veterinar imao_Od mene preko flase gorku so,ulalj,rumidigest,neosulfat,kvasac,lelaks,sirilo cak sam je i kljukao i dalje nista ne jede svakim danom sve vise i vise propada.Jedino sto je uzela bilo je stocno brasno sa kvascom i secerom.Jutros probao stocno i koncetrat rastopljen u vodi sa secerom i nece ni da lizne.Dao joj lizalicu i preko nje bacio koncetrat njega gurne sa njuskom i lize(grize)lizalicu..Sad je slusao veterinar i kaze da ne radi burag.Idem opet da joj ponudim rastopljen koncetrat i svasta nesto ubaceno ako ne kaze doca da joj gurnem opet gorku so sa lelaksom.Ako ne da je kljukam na silu.Da li je neko imao slican problem,neki savet?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Dobila je skoro celu litru.Sad sam je nakljukao pa da vidim sta ce biti do ujutru.Gledam gde se topila lizalica tu skuplja malo po jaslu silazu ali sve kao da se stidi...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Dobila je skoro celu litru.Sad sam je nakljukao pa da vidim sta ce biti do ujutru.Gledam gde se topila lizalica tu skuplja malo po jaslu silazu ali sve kao da se stidi...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
Sa ketalom joj daj prašak za preživ.To uvek ide u kombinaciji kod ketoze.
 
Jednom je dobila sa rumidigestom a dva puta sa neosulfatom ili kako se vec zove prasak.Da li moze biti da je to posledica loseg ciscenja?Imao sam vec jednom takav problem vet.je otpisao ali ja bio uporan i eno sad krava daje 40l mleka.Cim sam primetio da odbija hranu pozvao ga da pogleda ponovo rekao mi da se materica vec zatvara kad je zavukao ruku ali joj je dao injekciju u debelo meso da se ocisti i sutra dan sam nasao iza nje poprilicno parce posteljice nekih 30x30cm.Ali od tad nisam vise nista video.Sad kaze da ne radi burag ali posle svega sto sam joj dao da ne proradi

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Probacu da je pustim sutra po basti pa nek se seta a temperaturu nema.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ako nema temperaturu nebi trebalo da je zaostala posteljica, prije ce biti ketoza.U tom slucaju glukoza preko infuzije i to 50%-na je nezaobilazan dio terapije.
 
Jel zna neko sta je ovo i cime se tretira,dlake nema i koza je suva ispucala.pojavilo mi se kod jedne junice i sad vidim da ga ima na josjednoj
c4d63ae46e1b089965961279423dd581.jpg
ee77fb6de55c376c5e8d34a1f696da1e.jpg
a6788d47b45583888be0b58942af752f.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Meni lici na gljivicno oboljenje, ne bih rekao da je klasicna trihoficija. Jako je nezgodna za lecenje, to ce bolje znati veterinari ili ko je vec imao iskustva sa cime se najefikasnije suzbija. Jesi li skoro kupovao nesto od grla?

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh